آبرسانی به ۶۰روستای کهگیلویه و بویراحمد با مشارکت بنیاد برکتبه گزارش ایرنا،فیض الله پاسره روز جمعه در آیین کلنگ زنی طرح آبرسانی به روستای «دلی رباط» شهرستان باشت افزود: در شهرستان باشت هم اینک ۳ طرح در حال اجراست که با احداث ۲۲ کیلومتر خط لوله و شبکه توزیع، ۴ باب مخزن به حجم ۱۱۰۰ متر مکعب با اعتباری بیش از ۲۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال در نهایت ۵ روستا با جمعیت حدود ۸۰۰ نفر را برخوردار خواهد کرد.
وی با اشاره به برآورد و مطالعه یک طرح آبرسانی بزرگ در شهرستان باشت، تصریح کرد: در این طرح بزرگ به ۳۳ روستا با جمعیتی حدود ۲۵۰۰ نفر از محل منابع بنیاد برکت آبرسانی می شود.
وی ابراز داشت: در سال ۱۳۹۵ حدود ۳۸۰ میلیارد ریال بودجه از محل صندوق توسعه ملی برای آبرسانی به مناطق روستایی استان تخصیص داده شد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی کهگیلویه و بویراحمد گفت: با این اعتبار ۱۸ مجتمع بزرگ آب روستایی و ۸ طرح تک روستایی تعریف و عملیاتی شده که در نهایت ۱۰۷هزار نفر معادل یک سوم جمعیت روستایی کهگیلویه و بویراحمد از آن منتفع می شوند.
پاسره افزود: برای سال جاری نیز حدود ۱۳۰ میلیارد ریال از محل صندوق توسعه ملی برای آبرسانی روستایی کهگیلویه و بویراحمد پیش بینی شده که با تخصیص این مبلغ طرح های مطلوبی در زمینه آب روستایی عملیاتی می شود.
روز جمعه طرح آبرسانی به روستای «دلی رباط» شهرستان باشت با حضور جمعی از مسئولان استانی و محلی به نمایندگی از طرح های ستاد اجرایی فرمان امام (بنیاد برکت) این شهرستان با اعتبار ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال کلنگ زنی شد.
اجرای ۳ کیلومتر خط لوله، شبکه توزیع و احداث یک باب مخزن به حجم ۱۰۰ متر مکعب بخش هایی از عملیات عمرانی این طرح است.
شاخص بهره‌مندی از آب سالم در این استان به گفته مدیرعامل آبفای روستایی هم اینک با پنج درصد افزایش نسبت به سال ۹۲ از ۶۸ درصد به حدود ۷۴ درصد رسیده است.
حدود ۳۳۰ هزار نفر از جمعت ۷۰۰ هزار نفری کهگیلویه و بویراحمد در یک هزار و ۶۷۶ روستای این استان ساکن هستند.
یکهزار و ۴۲۰ روستا از این تعداد دارای تأسیسات آبرسانی هستند.
شهرستان باشت دارای ۱۱۵ روستا است که از این تعداد ۱۱ روستا دارای جمعیتی بیش از ۵۰ خانوار و ۴۴ روستا دارای جمعیتی بیش از ۲۰ خانوار است.
خبرنگار: فهیمه قهرمانی**انتشاردهنده: مسعود علیزاده
۹۸۶۸/۱۶۶۲انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *