آسفالت معابر ۱۳ روستای سربیشه در دست انجام استبه گزارش ایرنا حمید حاجی زاده روز یکشنبه در جمع خبرنگاران افزود: سال گذشته نیز از این محل معابر هشت روستای شهرستان سربیشه با اعتبار سه میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال زیرسازی و آسفالت شد.
وی بیان کرد: سال گذشته ۲۹۳ جلد سند مالکیت روستایی در شهرستان صادر و ۵۰ قطعه زمین در هشت روستا برای ساخت و ساز و حفظ جمعیت واگذار شد.
وی گفت: بیش از ۵۰ درصد واحدهای مسکونی شهرستان سربیشه فاقد استحکام لازم در برابر زلزله هستند که باید اقدامات لازم برای مقاوم سازی با استفاده از تسهیلات مسکن روستایی توسط متقاضیان انجام شود.
مدیر بنیاد مسکن شهرستان سربیشه اظهار کرد: سال ۹۶، بازسازی ۱۵۴ واحد فرسوده سهمیه شهرستان بود که ۱۶۱ نفر برای دریافت تسهیلات به بانک معرفی شدند و از این تعداد ۹۶ نفر موفق به دریافت تسهیلات شده و پرداخت مابقی تسهیلات در دست اقدام است.
وی گفت: همچنین سال گذشته ۲۶۵ میلیون تومان تسهیلات بلاعوض و ۵۰ میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه برای تکمیل واحدهای نیمه تمام به روستائیان واجد الشرایط پرداخت شد.
حاجی زاده با بیان اینکه پارسال ۱۲ قطعه زمین به صورت رایگان برای خانوارهای ۲ عضو معلول بهزیستی در روستاهای شهرستان واگذار شد گفت: ۱۳۰ واحد مسکن تکمیل و تحویل اقشار کم درآمد شده است.
وی عنوان کرد: با توجه به اینکه پرونده مسکن مهر شهرستان سربیشه بسته شده، سال گذشته خدمات زیربنایی و روبنایی در مسکن مهر شهرهای مود و سربیشه انجام شده است.
شهر سربیشه به مرکزیت شهرستان سربیشه با هشت هزار و ۲۵۱ کیلومتر مربع وسعت در فاصله ۶۶ کیلومتری جنوب بیرجند مرکز خراسان جنوبی قرار دارد.
۷۵۵۶*۳۰۲۸انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید