اختلال تلفنی در ۲مرکز مخابراتی تهران از فردابه گزارش دوشنبه مخابرات منطقه تهران، ارتباط تلفنی مشترکان در مرکز مخابرات شهید زارعی با پیش شماره های ۴۴۱۰ تا۴۴۱۴، ۴۴۱۶و۴۴۱۷ در محدوده خیابان های بهار جنوبی، شهید باکری و اتوبان تهران – کرج مختل می شود.
در مرکز مخابرات شهید جعفری با پیش شماره های ۲۲۴۰ تا ۲۲۴۳، ۲۲۱۷، ۲۲۱۸، ۲۶۷۰و ۲۶۸۰ در محدوده خیابان حیدر مردانی به مدت ۷۲ ساعت ارتباط تلفنی با اختلال همراه است.
بر اساس آخرین گزارش وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، ضریب نفوذ تلفن ثابت کشور در بازه زمانی ابتدای سال ۱۳۸۶ تا انتهای شهریورماه امسال در حالی به رقم ۳۸٫۶۹ درصد رسید که در سال ۱۳۸۶ این ضریب۳۳٫۴۳ درصد و در پایان خردادماه امسال ۳۸٫۶۱ بود.
تعداد تلفن های ثابت دایری کشور تا پایان خردادماه امسال ۳۰ میلیون و ۵۹۰ هزار و ۳۲۳ شماره و تا پایان پارسال ۳۰ میلیون و ۵۰۶ هزار و ۶۳۳ شماره بود.
البته رسیدن ضریب نفوذ تلفن ثابت به عدد ۳۸٫۶۹ نشان دهنده آن است که با وجود توسعه تلفن همراه در کشور و توزیع بیش از ۱۶۵ میلیون سیم کارت هنوز تلفن ثابت جایگاه خود را در بین مردم از دست نداده و همچنان وسیله ای محبوب برای ارتباط مردم با یکدیگر است.
تعداد مشترک پهن باند ثابت کشور تا پایان شهریورماه امسال در حالی به ۱۰ میلیون و ۴۹۰ هزار و ۱۱۸مشترک رسیده که این تعداد تا پایان اسفندماه پارسال ۹ میلیون و ۴۰۸ هزار و ۲۳ مشترک بوده است.
تعداد تلفن همگانی کشور نیز تا پایان خردادماه امسال ۱۱۵ هزار و ۵۵۰ دستگاه و تا پایان سال ۱۳۹۵ حدود ۱۱۵هزار و ۷۶۴دستگاه بود که این امر نشان از کاهش تعداد دستگاه های تلفن همگانی در کشور در رقابت با تلفن همراه است.
تازه ترین گزارش دفتر بررسی های فنی معاونت برنامه ریزی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات شمار روستاهای دارای تلفن خانگی را ۴۸ هزار و۹۷۶ روستا اعلام کرده؛ در حالی که این تعداد تا پایان اسفندماه پارسال ۴۹ هزار و ۲۹روستا بوده است.

اخبار اقتصادی ایرنا در تلگرام: IRNAeco@
اقتصام*۲۰۷۸*۱۹۶۱*
تنظیم: محمد مهدی بهرامی*انتشار: مریم مسعودانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *