خانه / خبر / استاندار خراسان شمالی: ساخت بیمارستان در راز و جرگلان پیگیری می شود

استاندار خراسان شمالی: ساخت بیمارستان در راز و جرگلان پیگیری می شودبه گزارش ایرنا، محمدرضا صالحی شنبه در آیین افتتاح متمرکز طرح های عمرانی شهرستان راز و جرگلان اظهار کرد: البته در اجرای کارها باید در چارچوب قانون حرکت کنیم و اقدامات باید به گونه ای باشد که برای مدیران بعدی قابل پیگیری باشد.
وی تصریح کرد: ایجاد بیمارستان در مرکز شهرستان به گونه ای که شهرها و روستاهای اطراف را پوشش دهد و نیز ساخت مراکز درمانی در بخش ها تعقیب می شود.
وی افزود: معرفی روستای فاقد بیکار، روستای سبز و روستای هدف گردشگری یکی از رویکردها ما است و باید توسط فرماندار پیگیری شود.
استاندار خراسان شمالی اظهار کرد: ارتقای غلامان و یکه سعود به شهر نیز در حال پیگیری است و بخشی از کارها در این باره انجام شده است.
وی با اشاره به انتخاب شهرستان راز و جرگلان به عنوان تعاون شهر گفت: انتخاب این خطه به عنوان تعاون شهر، یک فرصت برای رونق اشتغال است.
وی افزود: مردم برای بهره مندی از تسهیلات با کارمزد تک رقمی برای راه اندازی کارگاه تولید ورود جدی داشته باشند.
استاندار خراسان شمالی با بیان اینکه راز و جرگلان یکی از 10 شهر کشور برای انتخاب تعاون شهر است افزود: مردم همت کنند تا برای بالا بردن درآمد سرانه استان و شهرستان از فرصت های پیش رو استفاده کنند.
فرماندار شهرستان راز و جرگلان نیز در این آیین با اشاره به دستاوردهای انقلاب در کشور اسلامی مان گفت: امروز باید اندیشه های امام(ره) را زنده نگاه داریم و البته پاسداری از آرمان ها و ارزش های انقلاب هنوز به قوت خود باقی است.
محمد زارعی افزود: امام (ره) آزادی را به این ملت هدیه داده است و هر جامعه ای که آزاد باشد رونق و توسعه خواهد یافت.
وی با بیان اینکه یکی از اندیشه های امام(ره) توسعه بویژه توسعه اقتصادی است افزود: در دولت تدبیر وامید اعتبارات عمرانی بسیار چشمگیری به این شهرستان اختصاص یافت و امید است توسعه در این شهرستان بیش از پیش انجام شود.
زارعی گفت: اکنون ساکنان 54 روستا در این شهرستان از گاز برخوردارهستند و تا پایان سال 97 تمام روستاها گازرسانی می شود.
وی گفت: اکنون توسعه سرعت یافته است و در سال های آتی شهرستان راز و جرگلان به قطب کشاورزی تبدیل می شود.
فرماندارشهرستان راز و جرگلان خاطرنشان کرد: اکنون کمتر از 70 کیلومتر راه روستایی این شهرستان آسفالت نشده است که انجام آن در دست پیگیری است.
شهرستان مرزی راز و جرگلان با 70 هزار نفر جمعیت در 120 کیلومتری شمال غرب بجنورد واقع است که عمده ساکنان این شهرستان را ترکمن ها تشکیل می دهند.
7185/ 6042 خبرنگار: کبری علی آبادی** انتشاردهنده: سیدحسین قدسیانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

سفرای 25 کشور خارجی به کرمانشاه می آیند

به گزارش خبرنگار ایرنا، هوشنگ بازوند عصر یکشنبه در کارگروه …

پاسخ دهید