استاندار گیلان: اثرات کاربردی طرح های مطالعاتی دیده شودبه گزارش روابط عمومی استانداری گیلان به ایرنا مصطفی سالاری روز پنجشنبه در دهمین جلسه‌ شورای برنامه‌ریزی و توسعه‌ استان، به طرح شناسایی محور توسعه‌ استان با تکیه بر تولید و توان اشتغالزایی اشاره و اضافه کرد: در این طرح مطالعاتی باید ظرفیت‌های استان و تأثیر آن بر اشتغال، رونق و توسعه‌ بخش‌های مختلف در نظر گرفته شود.
وی با بیان اینکه طرح‌های مطالعاتی باید به آمایش استان پیوند بخورد، کشاورزی را از منظر اقتصاد و معیشت مردم بسیار مهم دانست و ادامه داد: باید برنامه‌ها برای رفع موانع پیش رو به صورت عملیاتی انجام گیرد.
سالاری خاطر نشان کرد: در موضوع گردشگری تلاش ما این بوده تا از اطلاعات، تجربیات و مطالعات گذشته استفاده کنیم.
استاندار گیلان به وجود ۳۰ حلقه در زنجیره گردشگری استان اشاره و اظهار کرد: در این بخش تمام اهتمام خود را گذاشته‌ایم تا با انسجام بخشی، از همه‌ ظرفیت‌های موجود استفاده کنیم.
وی به برگزاری همایش جذب سرمایه‌گذاری در نیمه اول سال ۹۷ اشاره کرد و افزود: انتظار ما این است تا با برداشتن موانع پیش روی دستگاه‌ها و تقسیم کار، برنامه‌ها را اجرایی کنیم.
سالاری جایگاه گیلان طی دوره‌های گذشته در حوزه‌ تجارت را نسبت به حال حاضر بهتر ارزیابی کرد و گفت: ظرفیت‌های بسیاری در گیلان همچون بنادر، منطقه‌ آزاد و نیز ارتباط با کشورهای CIS در بخش تجارت وجود دارد , شرایط بین‌المللی در حوزه‌ تجارت به نفع گیلان رقم خورده که باید کمال بهره را از این ظرفیت ببریم.
وی بر ضرورت انطباق محدوده‌ مشخص تالاب انزلی از سوی آب منطقه‌ای با کنوانسیون تالاب تأکید کرد و گفت: افزایش سطح پهنه‌ تالاب افزون بر سطح مشخص شده در کنوانسیون به توان و منابع موجود لطمه وارد می کند و اقدامات حفاظتی با مشکل روبرو می‌شود.
سالاری با اشاره به در نظر گرفتن ۹ میلیارد تومان اعتبار برای ساماندهی تالاب انزلی تا پایان سال مالی جاری گفت: اگر زمینه‌ ارائه خدمات از سوی مردم در حاشیه‌ تالاب انجام گیرد، علاوه بر رونق گردشگری نقش تأثیرگذار مردم در بخش حفاظت نیز به وضوح مشاهده می‌شود.
استاندار گیلان همچنین با اشاره به اینکه برای ساماندهی فاضلاب شهر رشت به حدود هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم گفت: در کمیته‌ تخصصی شهر رشت ساماندهی حاشیه‌ ۲ رودخانه‌ زرجوب و گوهررود به صورت مقطعی برنامه‌ریزی شده که هر بخش طبق برنامه زمان‌بندی انجام می‌گیرد.
وی طرح توسعه‌ منظومه‌های روستایی را یک نوع آمایش در حوزه‌ روستا دانست و افزود: دریافت اطلاعات در روستاها اقدامی سهل الوصول است در صورتی که در بعد شهری به سختی می‌توانیم اطلاعات کاملی از تمامی بخش‌ها داشته باشیم.
در این نشست علاوه بر نمایندگان مردم رشت و رودبار در مجلس شورای اسلامی برخی از مدیران دستگاه‌های اجرایی نظرات و پیشنهادات خود درخصوص توسعه‌ استان را بیان کردند.
۲۰۰۷انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید