اصناف اراک ۱۴۰ تن اقلام خوراکی و مصرفی به مناطق زلزله زده کمک کردندجمشید زند روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا، این کمک ها را شامل پتو، مواد لبنی، ظروف یکبار مصرف، پتو، لباس گرم، حبوبات، مواد بهداشتی، برنج، روغن و آب معدنی عنوان کرد و افزود: اقلام تهیه شده توسط ۲۰ دستگاه کامیون به مناطق زلزله زده فرستاده شد.
وی اظهار کرد: ۱۰ میلیارد ریال ارزش کمک هایی است که به صورت خودجوش، توسط اصناف، کسبه و واحدهای تولیدی اراک برای یاری به مردم آسیب دیده از زلزله ارسال شده است.
رئیس اتاق اصناف مرکز اصناف استان مرکزی گفت: یک محموله پوشاک به ارزش یک میلیارد ریال از کسبه اراک برای مناطق زلزله زده کمک شده است.
زند افزود: کار جمع آوری و ارسال اقلام مورد نیاز زلزله زدگان از سوی صاحبان واحدهای تولیدی و بازاریان به صورت خود جوش همچنان ادامه دارد.
۲۳ هزار و ۱۳۳ واحد صنفی در قالب ۵۰ اتحادیه در کلان شهر اراک در بخش های تولیدی، توزیعی و خدماتی فعالیت اقتصادی دارند.

*** اختصاص بخشی از حقوق کارکنان جهاد دانشگاهی استان مرکزی به مناطق زلزله زده
رئیس جهاد دانشگاهی استان مرکزی گفت: همگام با کمک های مردمی، کارکنان جهاد دانشگاهی استان مرکزی نیز بخشی از حقوق خود را به مناطق زلزله زده اختصاص دادند.
سیدجعفر نظام دوست روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در پی حادثه تاسف‌بار زلزله در استان‌ کرمانشاه و ضرورت مددرسانی به هموطنانی که در این حادثه با مصدومیت و یا تخریب منازل خود مواجه شدند، جهادگران جهاد دانشگاهی استان مرکزی به عنوان یک وظیفه انسانی، بخشی از حقوق خود را برای کمک به زلزله‌زدگان این منطقه اختصاص دادند.
وی اظهار کرد: همچنین کمک های غیرنقدی جهادگران جهاد دانشگاهی استان مرکزی شامل پتو، اقلام خوراکی و پوشاک از طریق همکاران این واحد و با هماهنگی هلال احمر، به مناطق سخت گذر زلزله زده کرمانشاه ارسال شد.
رئیس جهاد دانشگاهی استان مرکزی گفت: جهاد دانشگاهی علاوه بر این نیز تلاش خواهد کرد از ظرفیت‌های این مرکزبرای هرگونه کمک با هماهنگی دستگاه های ذی ربط و ارایه خدمات درمانی در مناطق زلزله زده اقدام کند.
زمین لرزه یکشنبه شب ۷٫۳ ریشتر و محل وقوع استان کرمانشاه – حوالی ازگله بوده است.
این زمین لرزه در ساعت ۲۱ و ۴۸ دقیقه رخ داده و طول جغرافیایی: ۴۵٫۹ و عرض آن : ۳۴٫۸۴ و در عمق ۱۱ کیلومتری زمین بوده است.
۶۹۹۱/۶۰۱۳/خبرنگار: معصومه ابراهیمی***انتشاردهنده: مژگان حیدریانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *