اعتبارات عمرانی آذربایجان غربی در دولت تدبیر و امید ۸٫۵ برابر شدبه گزارش ایرنا ناصر حضرتی روز شنبه در جلسه شورای اداری آذربایجان غربی افزود: از کل اعتبار عمرانی اختصاص یافته به استان در سال گذشته رقم بی سابقه ۶ هزار و ۸۲۰ میلیارد ریال شامل حدود ۴۰ درصد تخصیص یافت که از این میزان چهار هزار و ۸۲۰ میلیارد ریال به صورت اسناد خزانه و ۲ هزار میلیارد ریال به صورت نقدی بود.
وی اظهار کرد: در بودجه امسال نیز اعتبار عمرانی آذربایجان غربی در مجموع بخش های مختلف ۱۷ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال پیش بینی شده است.
وی با اشاره به تصویب نشدن بخشی از لایحه پیشنهادی دولت در خصوص منابع اعتبار عمرانی سال جاری در مجلس شورای اسلامی، اضافه کرد: این امر موجب شد در کل کشور اعتبارات عمرانی با کاهش مواجه شود ولی لطمه کمی به اعتبار عمرانی استان خورد و مشکل خاصی در این خصوص نداریم.
وی بیان کرد: علاوه بر آن، ۱۰ هزار و ۱۲۰ میلیارد ریال اعتبار عمرانی ویژه نیز با همراهی نمایندگان استانی در اختیار آذربایجان غربی قرار گرفته است که این میزان برای ارتقای شاخص های توسعه استان اختصاص می یابد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان غربی با تاکید بر اینکه تمام توان مدیران برای رعایت سهم جمعیتی استان در لایحه بودجه سال آینده به کار گرفته شده است، ادامه داد: امسال اعتبار بسیار خوبی برای اجرای طرح های فاخر، کلان و ملی در استان لحاظ شده که طرح مطالعاتی قطار سریع السیر ارومیه – تبریز از جمله آنهاست.
حضرتی از تحقق ۹۱ درصدی درآمدهای استانی پیش بینی شده در سال ۱۳۹۶ در آذربایجان غربی خبر داد و گفت: از ۱۰ هزار و ۳۰ میلیارد ریال درآمد پیش بینی شده، افزون بر ۹ هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال وصول شده که هشت هزار و ۳۴۰ میلیارد ریال آن از محل درآمدهای مالیاتی است.
وی افزود: در سال گذشته پاداش پایان خدمت همه بازنشستگان تا پایان سال ۱۳۹۵ پرداخت شد و با بودجه هزینه های اختصاص یافته در سال جاری نیز امیدواریم پاداش پایان خدمت بازنشسستگان سال گذشته پرداخت شود.
وی اظهار کرد: تحقق این امر با اختصاص نزدیک به ۱۰۵ درصدی اعتبارات هزینه ای پیش بینی شده از سوی دولت در آذربایجان غربی محقق شد که باید از مسئولان مرتبط در این باره قدردانی کرد.
به گزارش ایرنا، سازمان مدیریت و برنامه ریزی مسئول پیش بینی، اختصاص، تخصیص و ابلاغ بودجه های هزینه ای و عمرانی در استان های مختلف کشور است؛
سازمان تاثیرگذاری که تا پیش از فعالیت دولت یازدهم منحل شده بود و فعالیتی نداشت.
۲۰۹۳/۳۰۷۲انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید