خانه / خبر / اعتبارات عمرانی آذربایجان غربی در دولت تدبیر و امید 8.5 برابر شد

اعتبارات عمرانی آذربایجان غربی در دولت تدبیر و امید 8.5 برابر شدبه گزارش ایرنا ناصر حضرتی روز شنبه در جلسه شورای اداری آذربایجان غربی افزود: از کل اعتبار عمرانی اختصاص یافته به استان در سال گذشته رقم بی سابقه 6 هزار و 820 میلیارد ریال شامل حدود 40 درصد تخصیص یافت که از این میزان چهار هزار و 820 میلیارد ریال به صورت اسناد خزانه و 2 هزار میلیارد ریال به صورت نقدی بود.
وی اظهار کرد: در بودجه امسال نیز اعتبار عمرانی آذربایجان غربی در مجموع بخش های مختلف 17 هزار و 500 میلیارد ریال پیش بینی شده است.
وی با اشاره به تصویب نشدن بخشی از لایحه پیشنهادی دولت در خصوص منابع اعتبار عمرانی سال جاری در مجلس شورای اسلامی، اضافه کرد: این امر موجب شد در کل کشور اعتبارات عمرانی با کاهش مواجه شود ولی لطمه کمی به اعتبار عمرانی استان خورد و مشکل خاصی در این خصوص نداریم.
وی بیان کرد: علاوه بر آن، 10 هزار و 120 میلیارد ریال اعتبار عمرانی ویژه نیز با همراهی نمایندگان استانی در اختیار آذربایجان غربی قرار گرفته است که این میزان برای ارتقای شاخص های توسعه استان اختصاص می یابد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان غربی با تاکید بر اینکه تمام توان مدیران برای رعایت سهم جمعیتی استان در لایحه بودجه سال آینده به کار گرفته شده است، ادامه داد: امسال اعتبار بسیار خوبی برای اجرای طرح های فاخر، کلان و ملی در استان لحاظ شده که طرح مطالعاتی قطار سریع السیر ارومیه – تبریز از جمله آنهاست.
حضرتی از تحقق 91 درصدی درآمدهای استانی پیش بینی شده در سال 1396 در آذربایجان غربی خبر داد و گفت: از 10 هزار و 30 میلیارد ریال درآمد پیش بینی شده، افزون بر 9 هزار و 100 میلیارد ریال وصول شده که هشت هزار و 340 میلیارد ریال آن از محل درآمدهای مالیاتی است.
وی افزود: در سال گذشته پاداش پایان خدمت همه بازنشستگان تا پایان سال 1395 پرداخت شد و با بودجه هزینه های اختصاص یافته در سال جاری نیز امیدواریم پاداش پایان خدمت بازنشسستگان سال گذشته پرداخت شود.
وی اظهار کرد: تحقق این امر با اختصاص نزدیک به 105 درصدی اعتبارات هزینه ای پیش بینی شده از سوی دولت در آذربایجان غربی محقق شد که باید از مسئولان مرتبط در این باره قدردانی کرد.
به گزارش ایرنا، سازمان مدیریت و برنامه ریزی مسئول پیش بینی، اختصاص، تخصیص و ابلاغ بودجه های هزینه ای و عمرانی در استان های مختلف کشور است؛
سازمان تاثیرگذاری که تا پیش از فعالیت دولت یازدهم منحل شده بود و فعالیتی نداشت.
2093/3072انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

50 پرونده تسهیلات اشتغال در روستاهای گچساران تشکیل شد

به گزارش ایرنا، ارسلان حسن پور روز دوشنبه در نشست …

پاسخ دهید