افتتاح ۶ طرح عمرانی، آموزشی و خدماتی در بخش سیمینه بوکانمعاون عمرانی و برنامه ریزی فرماندار بوکان روز سه شنبه در حاشیه افتتاح این طرح ها به خبرنگار ایرنا گفت: عملیات اجرایی مدرسه ۲ کلاسه روستای ‘کانی الله سیده’ در زمینی به مساحت ۷۷۰ متر و اعتبار۶۰۰میلیون ریال آغاز شد.
لقمان خسروپور ادامه داد: این مدرسه با زیر بنای ۷۰متر مربع در مدت ۶ماه توسط مجمع خیران مدرسه ساز شهرستان بوکان ساخته می شود.
وی گفت: از زمان فعالیت مجمع خیران مدرسه ساز در این شهرستان تاکنون ۴۰ مدرسه توسط خیران مدرسه ساز ساخته شده و به آموزش و پرورش تحویل داده شده است.
خسروپور افزود: در بخش سیمینه شهرستان بوکان سه دستگاه پل روستایی در روستاهای اورته کند، شیخ علی و قاضی اخوی با ۸۶۸میلیون ریال هزینه از محل اعتبارات بخشداری ساخته شده که با حضور مسئولان به بهره برداری رسید.
وی بیان کرد: در این روز طرح آبیاری تحت فشار روستای ‘ناچیت’ به صورت نمادین از بین ۶۲طرح دیگر با ۱۱میلیارد و ۵۳۳ میلیون ریال هزینه به بهره برداری رسید.
معاون عمرانی و برنامه ریزی فرماندار بوکان اضافه کرد: با اجرای یک طرح کشاورزی ۲۵هکتار از اراضی روستای ناچیت تحت پوشش آبیاری تحت فشار قرار گرفت.
خسروپور گفت: با اجرای این طرح برای چهار نفر به صورت مستقیم و ۱۲نفر به صورت غیر مستقیم شغل فراهم شده است.
وی گفت: مرکز معاینه فنی خودروهای سورای با ۱۳میلیارد و۵۰۰میلیون ریال هزینه در زمینی به مساحت پنج هزار متر مربع به بهره برداری رسید که برای ۲۰ نفر به صورت مستقیم اشتغال فراهم شد.
خسروپور افزود: مرکز اسقاط و بازیافت خودرو های فرسوده نیز در شهرستان بوکان واقع در شهرک صنعتی با اعتبار ۱۸میلیارد ریال در زمینی به مساحت یکهزار و ۵۰۰متر افتتاح شد که با اجرای این طرح برای ۱۲نفر اشتغال فراهم شد.
به گزارش ایرنا، شهرستان بوکان دارای ۲بخش مرکزی و سیمینه است .
این شهرستان دارای ۲۵۱ هزار نفر جمعیت است که در جنوب آذربایجان غربی واقع است.
۷۵۱۰/۳۰۹۳/۲۰۹۳**خبرنگار: محمد ادیب ** تنظیم: پیمان پاکزاد ** انتشار:علیرضا فولادیانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *