افزایش ضریب بهره وری در شهرک های صنعتی در دستور کار قرار گرفتحمیدرضا خانپور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ۸۳۵ واحد بهره بردار در شهرک های صنعتی استان وجود دارد که از این تعداد ۶۳۵ واحد فعال و ۲۰۰ واحد غیر فعال هستند و امیدواریم بتوانیم ضریب بهره برداری از واحدهای مستقر در شهرکها را با جذب سرمایه گذار جدید و آسیب شناسی افزایش دهیم.
وی افزود:حمایت گسترده مسئولان استان، فرهنگ سازی برای خرید کالای ایرانی، استفاده از ظرفیت واحدهای داخلی، جلوگیری از واردات بی رویه، برنامه ریزی صادرات محور برای واحدهای تولیدی و پرداخت یارانه نقش مهمی را در این زمینه ایفا خواهد کرد.
خانپور ادامه داد:مجموعه شهرک های صنعتی استان در راستای جذب و هدایت سرمایه گذاران به استان و ایجاد اشتغال و رونق در واحدهای تولیدی فعالیت گسترده ای را آغاز کرده و در آخرین اقدام خود با هیات مدیره شرکت سبلان خودرو مایوان برای سرمایه گذاری و استقرار در شهرک صنعتی خرمدشت مذاکره شده سات
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به میزان تسهیلات پرداخت شده در بخش های صنعت،کشاورزی و گردشگری در استان قزوین افزود:۶۴۵ فقره تسهیلات با رقم ۵۴۸ میلیارد تومان در سال جاری پرداخت شده که ۳۱۲ فقره آن به مبلغ ۴۳۲ میلیارد تومان در بخش صنعت بوده است.
وی افزود: نرخ ۱۸ درصد برای پرداخت تسهیلات بهین یاب و طرح رونق تولید به واحدهای تولیدی سنگین است و امیدواریم با اعطای ۶ درصد یارانه مصوب شده به واحدهای تولیدی کمک شود.
خانپور افزود: چندین سال از تصویب پرداخت یارانه به واحدهای تولیدی در قالب طرح های رونق تولید می گذرد اما هیچ یارانه ای به واحدهای تولیدی پرداخت نشده است.
یک هزار و ۳۱۰ قرارداد بهره برداری در شهرک های صنعتی استان منعقد شده است که از این تعداد ۸۳۵ واحد بهره بردار و ۴۷۳ واحد در حال ساخت و ساز هستند.
۶۱۰۱*۶۰۱۲ خبرنگار:هادی درزی رامندی** انتشار دهنده: علی حیدر شاه حسینیانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید