امام جمعه طارم: فرهنگ حفاظت از منابع طبیعی را ترویج کنیمبه گزارش ایرنا ، حجت‌الاسلام علی صادقی پور در روز سه شنبه در آیین روز درختکاری در شهرستان طارم افزود: قبل از اینکه جهان غرب و حکومت های امروزی فواید درختکاری را بیان کنند دین مبین اسلام و پیامبر اکرم(ص) بر این موضوع تاکید کرده اند و امروز کاشت درختان در کاهش آلودگی هوا و ریز گرد ها بسیار موثر خواهد بود.
وی اظهار کرد: یکی از آیات قدرت خداوند متعال بر روی زمین سبزه و درختان هستند، زیرا سیر تکاملی این موجودات زنده نشانه قدرت خداوند برای میراندن و زنده کردن موجودات در روز قیامت است.
صادقی پور ادامه داد: منابع طبیعی موجود که خداوند قادر و توانا در اختیار ما انسانها قرار داده است ، همه در جهت بهبود زندگی بشریت و شایسته است به بهترین وجه ممکن این نعمت های الهی را حفاظت و نگهداری کنیم.
وی در ادامه منابع طبیعی را یکی از ارزش های زندگی انسان نام برد و افزود: فرهنگ سازی حفاظت از منابع طبیعی بسیار مهم است، به طوری که همه ساله در خطبه های نماز جمعه شهرستان طارم بر این امر تاکید شده و اطلاع رسانی در خصوص جلوگیری از خسارات وارده به منابع طبیعی انجام می پذیرد.
امام جمعه طارم آتش سوزی منابع طبیعی را یکی از معضلات این حوزه در طارم برشمرد و تصریح کرد: سال گذشته نزدیک به بیش از هزار هکتار از منابع طبیعی این شهرستان طعمه آتش شد که لازم است در این زمینه آموزش های لازم ارایه شود.
رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان طارم ضمن اشاره به عملکرد این اداره در سال ۱۳۹۶ گفت: در بحث جرائم دریافتی در حوزه منابع طبیعی شهرستان، حدود یک میلیارد و ۷۶۰ میلیون ریال دریافتی داشته ایم که تمامی این مبالغ به حساب خزانه دولت جمهوری اسلامی ایران واریز شده است.
ضیاءالدین حسنلو افزود: تعداد۳۰ دستگاه آبگرمکن خورشیدی جهت جلوگیری از قطع درختان برای ایجاد گرمایش در روستای تازه کند شهرستان طارم نصب شد.
این مسئول، عملیات درمانی و گیاه پزشکی ۴۱۰ هکتار از درختان جنگلی روستاهای جیش آباد و بندرگاه شهرستان طارم را با ۷۵۰ میلیون ریال ، کودپاشی مراتع و همچنین احداث سیل بندها مطابق با استانداردها در روستاهای هارون آباد و هزارود را ازجمله اقدامات دیگر این این اداره در سال ۹۶ برشمرد.
به گزارش ایرنا، در ایران، روز ۱۵ تا ۲۲ اسفند ماه به عنوان “هفته منابع طبیعی” نامگذاری شده است که نخستین روز این هفته یعنی ۱۵ اسفند “روز ‌درختکاری‌” است.
در گرامیداشت این روز در شهرستان طارم ۱۳۷ نهال به نام و یاد ۱۳۷ شهید شهرستان طارم با حضور خانواده های شهدا، جانبازان، ایثارگران، مسئولین ادارات و امام جمعه شهرستان طارم در شهر آب بر کاشته شد .
در پایان تعداد ۲۰۰ اصله نهال سرو خمره ای نیز جهت کاشت از طرف اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان طارم به سایر ادارت هدیه داده شد.
۹۸۸۶/۸۰۶۸انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید