ایجاد ۱۰ هزار فرصت شغلی در بخش کشاورزی خراسان رضویمجتبی مزروعی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران سبزوار افزود: این اشتغال از طریق سرمایه گذاری در بخش های دامپروری، شیلات، زراعت، صنایع تبدیلی و تکمیلی ایجاد شده است.
وی با اشاره به سرمایه گذاری در بخش آب و خاک استان اظهار کرد: در سالجاری ۳۰ هزار هکتار آبیاری تحت فشار اجرا و در بخش ماشین آلات، مکانیزاسیون و بهسازی واحدهای دامداری و مرغداری ۸۰۰ میلیارد ریال تسهیلات به کشاورزان پرداخت شده است.
وی گفت: در بخش ارتقای شاخص ها، برای مرمت قنوات ۵۰۰ میلیارد ریال تخصیص یافته که نسبت به پارسال ۱۰برابر افزایش دارد و کمک های فنی و اعتباری یارانه تسهیلات به تمام واحدهای صنایع غذایی، گلخانه ها و مجتمع های دامپروری پرداخت می شود.
مزروعی افزود: در سال ۸۵ تا ۹۰ خراسان رضوی بیشترین میزان مهاجرت کشور از روستا به شهر را داشت بطوریکه میانگین کشوری این مهاجرت منفی ۶ دهم و میانگین استانی آن منفی ۱،۱۳ بوده است در حالی که هم اکنون رشد جمعیت روستایی این استان از منفی ۱،۱۳ به مثبت ۶ دهم رسیده است.
وی اظهار کرد: در سالهای ۹۰ تا ۹۵ با سرمایه گذاری در بخش کشاورزی، برخورد اداره امور اراضی با تغییر کاربری اراضی، جلوگیری از بورس کاذب زمین و ساخت و ساز غیر مجاز در اطراف شهرها و برخورد با موسسات مالی که سودهای غیر متعارف پرداخت می کردند، اعتقاد و گرایش مردم به کارهای تولیدی و بازگشت به روستا ها افزایش یافت.
خبرنگار: حمید دلاوری هروی ** انتشار دهنده: محمد حسین علی مقدم
۸۱۴۵/۷۴۹۵ / ۶۰۵۳انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *