برای هر مترمکعب آب مصرفی در شهرستان قرچک ۹۰۰ تومان یارانه پرداخت می شودبه گزارش ایرنا، محمد پرورش روز چهارشنبه در جلسه کارگروه عمرانی، زیربنایی و محیط زیست شورای برنامه ریزی و توسعه استان تهران که با حضور استاندار تهران در شهرستان قرچک برگزار شد، افزود: شهرستان قرچک دارای ۹۷ هزار مشترک آب مصرفی است که برای تأمین آب این شهرستان ۳۶ حلقه چاه با ظرفیت ۴۰ هزار متر مکعب حفر شده است.
وی اظهار کرد: قرچک تنها شهرستان استان تهران است که برای تامین آب شرب مصرفی مردم، دستگاه آب شیرین کن دارد که این دستگاه در شبانه روز ۱۰ هزار مترمکعب آب(حدود ۱۲۰ لیتر در ثانیه) را تصفیه می کند.
به گفته وی، برای تولید هر لیتر آب شرب دراین شهرستان یک هزار و ۵۰۰ تومان هزینه می شود که دولت خود بابت مصرف هرمترمکعب آب از مشترکان ۴۰۰ تومان دریافت می کند.
مدیرعامل آب و فاضلاب استان تهران، یکی از مهمترین طرح های استان در تأمین آب شرب قرچک را انتقال آب از سد ماملو اعلام و اظهار کرد: شهرستان قرچک ۶ درصد از مساحت استان تهران را دارد ولی ۸ درصد از حق آبه سد ماملو را با احداث ۲۱ کیلومتر خط انتقال به خود اختصاص داده است.
پرورش بیان کرد: اجرای ۱۴ کیلومتر خط انتقال آب سد ماملو به شهرستان قرچک در دستور کار این شرکت قرار دارد که تلاش می کنیم با تأمین منابع مالی، این پروژه ظرف مدت ۹ ماه اجرا و به بهره برداری برسد.

* ۳۶ واحد چرم قرچک به دلیل آلودگی محیط زیست تعطیل شدند
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران نیز در این جلسه گفت: ۳۶ واحد تولید چرم دام سنگین شهرستان قرچک به دلیل عدم رعایت مسائل زیست محیطی و ایجاد آلودگی، تعطیل شدند.
محمدرضا مس فروش افزود : دراین واحدها ۴۵۰ نفر مشغول کار هستند که باید برای رفع مشکلات زیست محیطی این واحدها چاره اندیشی شود.
مس فروش اظهار کرد: ۹ واحد صنعتی راکد در شهرستان قرچک وجود دارد باید زمینه برای فعالیت و رونق مجدد این واحدها را فراهم کنیم.
استاندار تهران امروز – چهارشنبه – در ادامه سفرهای شهرستان خود، به شهرستان قرچک رفته است.
ادای احترام به مقام شامخ شهدا، دیدار با خانواده شهدای شهرستان، شرکت در جلسات کاری و نشست با مدیران اجرایی و دیدار با مردم و نخبگان از جمله برنامه های سفر یک روزه استاندار تهران به شهرستان قرچک است.
شهرستان قرچک با ۲۷۰ هزار نفر جمعیت در ۳۰ کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.
خبرنگار: سیدحسن میری – انتشار: محسن فتاحی
تهرام/۷۲۵۴**۱۶۲۵انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *