برنامه جامع توسعه استان تهران در سال آینده تدوین وعملیاتی می شودبه گزارش ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، محمدحسین مقیمی تدوین و اجرای برنامه جامع مبتنی بر دیدگاه واقع گرایانه را برای توسعه پایدار و همه جانبه استان تهران ضروری خواند و گفت:در این برنامه جامع که در تیرماه سال آینده کارتدوین آن به پایان می رسد سعی شده است تا از همه سلایق مختلف که در حوزه تصمیم گیری و تصمیم سازی استفاده شود.
وی با اشاره به برگزاری جلسات مشترک با مجمع نمایندگان استان،شوراهای اسلامی شهر و روستا و مدیران دستگاه های اجرایی برای ارائه نقطه نظرات همه تصمیم سازان در استان تهران خاطرنشان کرد: برگزاری جلسات مشترک با کسانی که در حوزه تصمیم سازی و تصمیم گیری دخیل هستند باعث ایجاد نوعی وحدت رویه در اتخاذ تصمیمات و تدوین برنامه توسعه محور برای پیشرفت همه جانبه استان می شود.
وی افزود: بر این اساس افراد مختلف با داشتن سلایق مختلف می توانند دور یک میز بنشینند و برای توسعه و پیشرفت کشور تصمیم سازی کنند.
استاندار تهران اضافه کرد: از یک سو شاهد هستیم که اعضای شوراهای اسلامی را کسانی تشکیل می دهند که سیاست های دولت را قبول دارند و از طرف دیگر رویکرد کار شورایی و احترام به نظر مردم را در دولت مشاهده می کنیم .
وی از نشست مشترک شورای برنامه ریزی و توسعه استان تهران با اعضای شورای اسلامی استان تهران در آینده ای نزدیک خبر داد و گفت:برای تدوین برنامه ی جامع توسعه استان باید نظرات همه تصمیم سازان اعم از نمایندگان محترم مردم تهران در مجلس،ائمه محترم جمعه شهرستان ها ،اعضای شوراهای اسلامی شهروروستا در شهرستان ها،شهرداران ،دهیاران و اعضای شورای اسلامی استان تهران را شنید ونقطه نظرات آنها را در تدوین برنامه لحاظ کنیم.
وی برگزاری دو نشست مشترک استاندار و معاونین با مجمع نمایندگان استان را بسیار سازنده ارزیابی کرد و افزود: در این دو نشست نارسایی ها و کمبودهای استان را مطرح کردیم تا بتوانیم از طریق رایزنی نمایندگان استان در بودجه سال آینده سهم خوبی برای استان تخصیص داده شود.
وی ادامه داد:در سفرهای شهرستانی از هر فرصتی برای شنیدن نظرات و دیدگاه های اعضای شوراهای اسلامی شهروروستا استفاده می کنیم و بر این باورم که اگر شوراها در حوزه ی تصمیم سازی وارد شوند شاهد تحولی بزرگ در توسعه ی استان خواهیم بود.
مقیمی در خاتمه از دو مشکل آلودگی هوای و ایمن سازی خانه های شهری و روستایی در استان تهران بعنوان راهبردی ترین معضلات در استان تهران یاد کرد و افزود: حل این مشکلات نیازمند کارگروهی و هم افزایی همه تصمیم گیران است و عزم جدی همه حوزه های دخیل در این دو بخش را می طلبد.
۶۰۰۳انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید