بسیج سازندگی آمل در انتظار ابلاغ تسهیلات اقتصاد مقاومتی از استانبه گزارش خبرنگار ایرنا ، ‘ احمدعلی یگانه ‘ روز شنبه در جمع خبرنگاران افزود : تسهیلات مورد نظر باید از سوی سازمان بسیج سازندگی سپاه کربلا مازندران ابلاغ شود که تاکنون و به علت جابه جایی های بانک عامل برای پرداخت تسهیلات ، هنوز عملیاتی نشده است.
وی، با بیان اینکه پارسال ۲۴ میلیارد ریال برای اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی به متقاضیان دارای شرایط پرداخت شد، گفت که با پرداخت این میزان تسهیلات برای بیش از ۱۴۸ نفرشغل ایجاد شد.
** اختصاص ۱۵۰میلیون تومان تسهیلات قلب صنایع تبدیلی
مسئول بسیج سازندگی سپاه ناحیه آمل همچنین به پرداخت تسهیلات با عنوان قلب صنایع تبدیلی برای ایجاد مشاغل خرد خانگی برای متقاضیان زیرپوشش این نهاد خبر داد و گفت: تاکنون ۱۵۰میلیون تومان به شهرستان آمل از محل اجرای این طرح اختصاص داده شده که به هر متقاضی بین سه تا پنج میلیون تومان پرداخت می شود.
یگانه افزود : این طرح در بخش های مشاغل خانگی از جمله پرورش مرغ خانگی ، شترمرغ ، زنبور عسل ، بلدرچین ، پرورش قارچ و دام های سنگین پرداخت می شود.
** ساخت ۳۲ خانه برای محرومان درآمل
وی همچنین به تفاهم نامه ساخت ۳۲ خانه برای مددجویان زیرپوشش بهزیستی وکمیته امداد امام خمینی(ره) با بسیج سازندگی شهرستان آمل اشاره کرد و گفت که ۱۵ خانه سهم کمیته امداد و ۱۷ خانه سهم محرومان بهزیستی هست که با ۱۰میلیون تومان کمک بلاعوض ، پنج میلیون تومان از محل پرداخت مردمی زکات و ۱۸ میلیون تومان تسهیلات بنیاد مسکن ساخته خواهد شد.
وی اضافه کرد: در هفته جاری چهار خانه محرومان در سطح این شهرستان بهره برداری خواهد شد.
** عضویت یک چهارم جمعیت آمل در بسیج
فرمانده سپاه ناحیه شهرستان آمل هم در این نشست گفت که از جمعیت ۴۰۵ هزار نفری آمل بیش از ۱۰۸ هزار نفر عضو رده های مختلف بسیج هستند که این روند با استقبال جوانان این شهرستان رو به افزایش است.
‘ سرهنگ بهروز عیسی زاده ‘ به تدوین و برگزاری حدود ۳۸۰ برنامه محوری به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس در سطح پایگاه ، حوزه ها و ناحیه بسیج شهرستان آمل اشاره کرد و افزود که حدود ۸۵ برنامه شاخص و محوری است که در این هفته برگزار خواهد شد.
خبرنگار : مهدی غلامی ** انتشار دهنده : حسن فلاحتی
۷۳۲۷/۱۶۵۴انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *