بهره برداری از ۵۰ طرح عمرانی و خدماتی در شهرستان سقزبه گزارش ایرنا، گازرسانی به ۲۵ روستای این شهرستان با صرف هزینه ای بیش از ۹۵ میلیارد ریال از جمله مهمترین طرح های خدماتی است که امروز انجام شد.
احمد فعله گری مدیر عامل شرکت گاز استان کردستان در آیین روشن شدن مشعل گاز در روستای کس نزان با بیان اینکه ۱۸۵ روستای شهرستان سقز از نعمت گاز برخوردار هستند، گفت: ۵۰ روستای دیگر این شهرستان نیز سال آینده به شبکه گاز سراسری متصل خواهند شد.
همچنین ۲۰ طرح عمرانی نیز در روستاهای بخش سرشیو با بیش از ۲ میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات دهیاری و مشارکت مردمی امروز به بهره برداری رسید.
بخشدار سرشیو در آیین افتتاح این طرح ها در روستای خرمتا گفت: ۴۳ طرح عمرانی امسال ۹۶ و پنج میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال توسط دهیاری ها و با مشارکت مردم در روستاهای این بخش اجرا شده است.
همچنین طرح های خانه عالم و پایگاه مقاومت بسیج روستای سرتکلتو در بخش سرشیو سقز نیز که با ۴۰۰ میلیون ریال اعتبار احداث شده بودند نیز امروز افتتاح شد.
در این روز مراکز آموزشی و توانبخشی اختلالات اُتیسم و خانواد و کودک ناشنوا و کم شنوا با حضور نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی، فرماندار سقز و مدیرکل بهزیستی کردستان با ۶۰۰ میلیون ریال اعتبار توسط بخش خصوصی آغاز بکار کرد.
غبار روبی و عطر افشانی مزار شهدا و تجلیل از فعالان ورزشی و جوانان برتر شهرستان از دیگر برنامه هایی بود که در هشتمین روز از دهه فجر در سقز برگزار شد.
۳۲۳ طرح عمرانی و خدماتی با اعتباری بیش از ۲۳۰ میلیارد ریال دهه مبارک فجر در شهرستان سقز به بهره برداری می رسد.
شهرستان سقز با ۲۲۶ هزار نفر جمعیت در ۱۹۰ کیلومتری شمال غربی سنندج واقع شده است.
خبرنگار: ابراهیم محمدحسینی**انتشار: سلیمانی
۷۲۴۹/۹۱۰۲انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید