خانه / خبر / بهره برداری از 50 طرح عمرانی و خدماتی در شهرستان سقز

بهره برداری از 50 طرح عمرانی و خدماتی در شهرستان سقزبه گزارش ایرنا، گازرسانی به 25 روستای این شهرستان با صرف هزینه ای بیش از 95 میلیارد ریال از جمله مهمترین طرح های خدماتی است که امروز انجام شد.
احمد فعله گری مدیر عامل شرکت گاز استان کردستان در آیین روشن شدن مشعل گاز در روستای کس نزان با بیان اینکه 185 روستای شهرستان سقز از نعمت گاز برخوردار هستند، گفت: 50 روستای دیگر این شهرستان نیز سال آینده به شبکه گاز سراسری متصل خواهند شد.
همچنین 20 طرح عمرانی نیز در روستاهای بخش سرشیو با بیش از 2 میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات دهیاری و مشارکت مردمی امروز به بهره برداری رسید.
بخشدار سرشیو در آیین افتتاح این طرح ها در روستای خرمتا گفت: 43 طرح عمرانی امسال 96 و پنج میلیارد و 900 میلیون ریال توسط دهیاری ها و با مشارکت مردم در روستاهای این بخش اجرا شده است.
همچنین طرح های خانه عالم و پایگاه مقاومت بسیج روستای سرتکلتو در بخش سرشیو سقز نیز که با 400 میلیون ریال اعتبار احداث شده بودند نیز امروز افتتاح شد.
در این روز مراکز آموزشی و توانبخشی اختلالات اُتیسم و خانواد و کودک ناشنوا و کم شنوا با حضور نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی، فرماندار سقز و مدیرکل بهزیستی کردستان با 600 میلیون ریال اعتبار توسط بخش خصوصی آغاز بکار کرد.
غبار روبی و عطر افشانی مزار شهدا و تجلیل از فعالان ورزشی و جوانان برتر شهرستان از دیگر برنامه هایی بود که در هشتمین روز از دهه فجر در سقز برگزار شد.
323 طرح عمرانی و خدماتی با اعتباری بیش از 230 میلیارد ریال دهه مبارک فجر در شهرستان سقز به بهره برداری می رسد.
شهرستان سقز با 226 هزار نفر جمعیت در 190 کیلومتری شمال غربی سنندج واقع شده است.
خبرنگار: ابراهیم محمدحسینی**انتشار: سلیمانی
7249/9102انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

50 پرونده تسهیلات اشتغال در روستاهای گچساران تشکیل شد

به گزارش ایرنا، ارسلان حسن پور روز دوشنبه در نشست …

پاسخ دهید