بیش از هفت هزار مازندرانی متقاضی تسهیلات اشتغال روستایی شدندمحمد اسلامی شامگاه دوشنبه در نشست کارآفرینان روستایی استان که با حضور معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رییس جمهوری برگزار شد ، بیشترین میزان تقاضا را مربوط به طرح های بخش کشاورزی با چهار هزار و ۲۳۹ نفر متقاضی اعلام کرد.
وی افزود : یک هزار و ۲۰۰ هم مربوط به بخش صنعت و بقیه برای سایر بخش هاست .
استاندار مازندران گفت که از مجموع تقاضاهای ثبت شده تاکنون ۶ هزار و ۷۰۰ تقاضا در کمیته فنی استانی و شهرستانی بررسی و ۴۶۸ نفر هم برای دریافت تسهیلات به بانک های عامل معرفی شده اند.
وی با اشاره به وجود برخی موانع و مشکلات در پرداخت این تسهیلات از سوی بانک های استان ، گفت : با تلاش های صورت گرفته این موانع رفع شده است و اکنون مشکلی برای پرداخت این تسهیلات وجود ندارد .
ثبت نام متقاضیان وام اشتغال روستایی در سامانه کارا از ۱۷ دی ماه سال گذشته آغاز شد.
متقاضیان اشتغال روستایی می توانند از طریق ثبت نام در سامانه اینترنتی WWW.KARA.MCLS.GOV.IR طرح های خود را معرفی و تسهیلات مورد نیاز را درخواست کنند.
استاندار مازندران هدف و سیاست ویژه دولت تدبیر و امید را رسیدگی به معضل بیکاری برشمرد و گفت : رسیدگی به وضعیت عمومی که همان نرخ بالای بیکاری است ، توسط دولتمردان در حال رسیدگی است .
وی افزود : سامانه کارا و اشتغال روستایی یکی از راه حل های ساده و سریع برای رفع معضل اشتغال و به دنبال آن تثبیت حضور جمعیت در روستاها به شمار می رود .
اسلامی گفت : در تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۹۷ سهم مازندران ۲ هزار میلیارد تومان تعیین شده است که با جذب این منابع برای بازسازی و ایجاد خطوط تولید جدید در بخش های صنعت ، کشاورزی ، گردشگری ، خدمات بازرگانی و دانش بنیان رقم می خورد .
۲۰۹۶/۱۶۵۴انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *