بیش از چهار میلیارد لیتر فرآورده نفتی در خراسان رضوی مصرف شدعلی اصغر اصغری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: در این مدت یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون لیتر بنزین، ۵۵۰ میلیون متر مکعب سوخت سی.ان.جی، ۱۵۰ میلیون لیتر نفت سفید،۴۰۰ میلیون لیتر نفت کوره و ۲۰۰ میلیون لیتر سوخت هواپیما به مصرف رسیده است.
وی با بیان اینکه ۱۲۰ جایگاه عرضه بنزین و ۱۳۵ جایگاه سوخت سی.ان.جی و ۴۰۰ نفت کش با شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه خراسان رضوی همکاری دارند اظهار کرد: ۱۳ جایگاه سوخت سی.ان.جی و ۱۰ جایگاه عرضه بنزین هم در این منطقه در حال احداث است که سال آینده به بهره برداری می رسد.
وی گفت: تیم های مختلف نظارت و بازرسی، کنترل کمی و کیفی جایگاهها و گشت های نوروزی در ایام نوروز فعال هستند.
اصغری افزود: پیش بینی می شود مصرف بنزین در ایام نوروز نسبت مدت مشابه قبل با پنج تا ۶ درصد افزایش به پنج میلیون لیتر در روز برسد.
وی با اشاره به مخلوط شدن آب و بنزین در ۲ جایگاه عرضه سوخت اظهار کرد: براساس بررسی های به عمل آمده این کار غیر عمدی بوده است.
وی گفت: سامانه ۰۹۶۲۷ آماده دریافت نظرات شهروندان است و پاسخ تماس گیرنده در این سامانه نیز باید طی ۷۲ ساعت داده شود.
اصغری با اشاره به توزیع ۱۰۰ درصدی بنزین، نفت و گاز یورو چهار از دهه فجر امسال در منطقه خراسان رضوی افزود: از معدود نقاط کشور هستیم که تعداد جایگاه سوخت پاک در آن از دیگر جایگاه ها بیشتر است و بیش از ۸۰ درصد جایگاههای این منطقه درجه یک و ممتاز هستند و تلاش می کنیم مابقی جایگاه ها هم به این سطح برسند.
وی اظهار کرد: ۱۰۰ هزار خانوار در روستاها مصرف کننده نفت سفید هستند که با توجه به انجام پروژه های مختلف گازرسانی به روستاها هر سال تعداد این افراد کاهش می یابد.
وی گفت: از ابتدای امسال تا پایان بهمن ماه ۱۳۰ میلیون لیتر نفت گاز از منطقه خراسان رضوی از طریق تعاونی مرز نشینیان، خرده فروشی داخل باک صادر شده است.
شرکت ملی پخش فراورده های نفتی منطقه خراسان رضوی، شهرستانهای مشهد، چناران، کلات، بینالود، فیروزه، نیشابور، فریمان، قوچان، تربت جام، تایباد، درگز و سرخس را زیر پوشش دارد.
۷۵۰۷ / ۶۰۵۳انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید