بیش از ۵۹ هزار مسافر با ناوگان حمل و نقل عمومی کردستان جابجا شدندالبرز حسینی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه طرح نوروزی ناوگان حمل و نقل جاده ای از ۲۳ اسفند سال گذشته آغاز شده است، اظهار کرد: برای جابجایی این تعداد مسافر، هشت هزار و ۶۱۶ سفر درون و برون استانی توسط ناوگان حمل و نقل انجام شده است.
وی افزود: در کردستان ۲ هزار و ۲۶۵ دستگاه انواع وسایل نقلیه عمومی فعالیت می کنند که شامل ۱۶۵ دستگاه اتوبوس، یک هزار دستگاه سواری و یک هزار و ۱۰۰ دستگاه مینی بوس است.
حسینی با بیان اینکه ارائه خدمات ناوگان حمل و نقل عمومی به صورت مستمر بازرسی و نظارت می شود، تاکید کرد: تمهیدات حمل و نقل در جاده های استان اتخاذ شده بطوریکه در ایام نوروز هزینه حمل و نقل ناوگان عمومی افزایش نخواهد یافت و در این خصوص نظارت ها و بازرسی ها به صورت کامل انجام می شود.
وی یادآور شد: هم اکنون ۴۰۰ راهدار همراه با ۳۵۰ دستگاه ماشین آلات سبک و سنگین در جاده ها و ۱۵۰ راهدار نیز در محورهای روستایی استان مستقر هستند و در طرح نوروزی تا ۱۷ فروردین در ۲۴ راهدارخانه آماده ارائه خدمات به مسافران هستند.
حسینی ناوگان حمل و نقل استان را متشکل از ۶۷ شرکت مسافربری و ۷۱ شرکت حمل و نقل کالایی اعلام کرد و گفت: چهار هزار و ۴۵ راننده ناوگان مسافری بین شهری و ۱۱ هزار و ۱۳۸ راننده ناوگان حمل و نقل کالا جا به جایی مسافران را بر عهده دارند.
به گزارش ایرنا، سفرهای نوروزی از اوایل هفته جاری آغاز شده و تا ۱۵ فروردین ادامه دارد و کردستان با توجه به شرایط اقلیمی، قرار گیری در مرز و داشتن آثار باستانی و جاذه های مختلف گردشگری از مقاصد گردشگری کشور است.
استان کردستان بیش از ۲ هزار و ۱۸۲ اثر تاریخی شناسایی شده دارد که تاکنون ۸۷۲ مورد از این تعداد آثار در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.
آثار ملی به ثبت رسیده شامل شامل ۷۵۷ اثر تاریخی (ابنیه، تپه و محوطه)، ۱۶ اثر بافت و مجموعه روستایی، ۲۰ اثر طبیعی (مناطق طبیعی، درخت و مجموعه درخت)، ۵۶ اثر معنوی (آیین، رسم ها محلی، روش های ساخت صنایع دستی، مردم شناسی و مردم نگاری) و ۲۳ مورد اثر منقول (کتاب و قرآن) است.
۳۰۳۴/۹۱۰۲انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید