بیش از ۷۹میلیون تن کالا در بندر شهید رجایی هرمزگان تخلیه وبارگیری شدبه گزارش ایرنا، الله مراد عفیفی پور روز شنبه در جمع خبرنگاران ضمن تشریح عملکرد ۱۱ماهه منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی افزود: این کالاها شامل ۵۴ میلیون و ۲۹۹ هزار تن کالای غیر نفتی با ۱۱ درصد رشد و ۲۴ میلیون و ۸۸۹ هزار تن فرآورده نفتی با سه درصد رشد است.
وی بیان داشت: در این مدت بیش از ۳۵ میلیون و ۲۳۲ هزار تن کالای غیر نفتی صادر، هشت میلیون و ۹۱۶ هزار وارد، ۵۱ هزار و ۶۷۲ تن کابوتاژ (حمل و نقل ساحلی)، سه میلیون و ۴۹ هزار تن ترانشیپ و چهار میلیون و ۹۰۸ هزار تن نیز ترانزیت شد.
مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی ادامه داد: همچنین از ابتدای فروردین تا اول اسفندماه جاری، بیش از هفت میلیون و ۲۷۸ هزار تن فرآورده نفتی صادر، ۱۴ میلیون و ۹۳۶ هزار تن کابوتاژ، ۴۳ هزار و ۱۳۵ تن ترانزیت و دو میلیون و ۶۳۱ هزار تن وارد این بندر شده است.
عفیفی پور از تردد سه هزار و ۶۲۹ فروند کشتی های اقیانوس پیما و انواع شناورهای دریایی طی ۱۱ماه نخست سال جاری خبر داد و گفت: تعداد سه هزار و ۵۱ فروند از این شناورها، بالای هزار تن و ۵۷۸ فروند نیز زیر هزار تن وزن داشته است.
استان هرمزگان دارای ۳۲ بندر فعال است که به اسکله های تجاری و صیادی برای تخلیه و بارگیری کالا و جابه جایی مسافر معروف هستند، مهم ترین آن ها بندر شهید رجایی، شهید باهنر، شهید حقانی، بندرلنگه، آفتاب، چارک، کیش، قشم، تیاب، کلاهی، کرگان، جاسک و سیریک هستند.
۷۱۹۵/۲۰۹۴

* آگاهی از آخرین اخبار استان در کانال تلگرام ایرنا هرمزگان
* لینک جستجو کانال: irnabandarabas@
*ایمیل: irna.hormozgan@yahoo.comانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *