تجارت در مرز مهران باید ۲۴ ساعته شودبه گزارش ایرنا، ایوب درویشی شامگاه چهارشنبه در نشست مشترک مرزی استان های ایلام و واسط عراق اظهار کرد: با توجه به ظرفیت هایی که در دو سوی مرز وجود دارد اگر این قابلیت ها بالفعل شود، می تواند محل اصلی مبادلات اقتصادی و تجاری بین ایران و عراق تبدیل شود.
وی افزود: این عزم در ایران وجود دارد و با ایجاد زیرساخت ها مشاهده می شود، در متن تفاهم نامه قبلی پیش بینی شده بود که یک گروه مشترک از دو طرف در این جلسه به دنبال اجرای مصوبات باشند.
معاون استاندار ایلام تاکید کرد: مشکلاتی را که در تردد زوار و تجارت دو طرف ایجاد شده، امیدواریم که در این جلسه به راهکار مشترکی برای رفع آنها باشیم.
درویشی اضافه کرد: اخذ برخی عوارض در سمت عراقی موجب نارضایتی تجار ایرانی شده است که امیدواریم به همکاری مسئولان ۲ کشور این مسئله برطرف شود.
معاون اقتصادی استاندار ایلام با اشاره به اینکه بازگشایی درب ترانزیت برای تردد کامیون ها از مهمترین ضروریات مرز مهران است، گفت: انتظار داریم با توجه به اهمیت این مرز که به سمت یک مرز مهم و بزرگ حرکت می کند به سمت این ۲۴ ساعته شدن مرز مهران حرکت کنیم و تأخیری در مبادلات تجاری ایجاد نشود.
درویشی بیان داشت: برای ایجاد بازارچه چنگوله از طرف ایران تمام زیرساخت های لازم از جمله آب ، برق ، راه و فیبر نوری و آماده سازی به صورت موقت را تا قبل از اربعین اجرا خواهیم کرد.
وی گفت: این بازارچه با توجه به شلوغی ایام اربعین جایگزینی برای مرز مهران است و می تواند کمک کند که تجارت ما هیچ گاه متوقف نشود.
۷۱۷۷/۶۱۱۹انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *