تشکیل کمیته رصد هزینه کرد تسهیلات اشتغالزایی در چهارمحال و بختیاریبه گزارش ایرنا، اقبال عباسی روز سه شنبه در نشست شورای اشتغال و سرمایه گذاری استان افزود: این کمیته متشکل از مدیران استانداری، نمایندگان بانکهای عامل و عضوی از اداره کل بازرسی یا اداره کل اطلاعات است.
وی هدف از اعطای تسهیلات حوزه اشتغال را ایجاد شغل و احیای بخش تولید دانست و گفت: گاه مشاهده می شود، افراد این تسهیلات را در مواردی غیر از حوزه اشتغال هزینه می کنند که با تشکیل این کمیته می توان از شکل گیری این آسیب جلوگیری کرد.
عباسی با تاکید بر اعطای تسهیلات به طرح های پربازده تصریح کرد: دستگاه های اجرایی در معرفی طرح ها به بانک های عامل، پربازده بودن طرح ها را ملاک و اولویت اصلی قرار دهند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری نیز در این نشست، تعهد دستگاه های اجرایی استان در سالجاری را ایجاد ۱۶ هزار و ۴۹۸ شغل اعلام کرد و گفت: از این تعداد تاکنون ۸ هزار شغل محقق شده است.
سیدعباس جزایری، تعداد بیکاران استان را ۶۳ هزار و ۵۴۵ نفر اعلام کرد و گفت: از مجموع بیکاران استان، ۲۱ هزار نفر فارغ التحصیل دانشگاهی هستند.
به گزارش ایرنا، در این نشست ۳ طرح اشتغالزایی در حوزه صنعت، معدن، تجارت و ۱۸ طرح در بخش کشاورزی، دامداری و شیلات به تصویب رسید.
بر اساس اعلام مرکز آمار ایران، چهارمحال و بختیاری در تابستان ۹۶ با نرخ بیکاری ۱۸٫۳ درصد، در فهرست نخست بالاترین میزان درصد بیکاری کشور قرار دارد.
خبرنگار: خاطره حسین زاده**انتشار:جهانبخش صفری
۷۳۶۳/۶۰۲۱انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *