خانه / خبر / تعطیلات نوروز 97، 1.5میلیون نفر از استان یزد بازدید خواهند کرد

تعطیلات نوروز 97، 1.5میلیون نفر از استان یزد بازدید خواهند کردمحسن صادقیان روز سه شنبه در نشست شورای اداری شهرستان خاتم با محور خدمات سفر نوروزی، افزود: بازدید گردشگران داخلی و خارجی در استان افزایش خواهد یافت، ضروری است مسئولان شهرستان ها از این فرصت برای معرفی ظرفیت های موجود به مسافران و گردشگران تلاش کنند.
وی بیان کرد: باید سرمایه گذاران از طریق بخش خصوصی جذب شوند و بتوانند در زمینه توسعه و ایجاد طرح ها از جمله گردشگری گام هایی را برداند.
وی تاکید کرد: تنها پرداختن به نگاه دولتی به توسعه مفید نخواهد بود چرا که تمام اعتبارات به صورت اسناد خزانه هست و باید بتوانیم بخش خصوصی را تشویق و ترغیب و از ظرفیت ها و امکانات این بخش در این راستا استفاده کنیم.
صادقیان عنوان کرد: به مسئولان نهادها توصیه می شود، در تهیه بروشورهای تبلیغاتی به مصرف بهینه آب نیز توجه کنند تا مسافران نوروزی نیز به بحث آب استان یزد و مشکلات ناشی از آن بیشتر پی ببرند.
این مسئول تصریح کرد: مدیران و مسئولان دستگاه های اجرایی همچنین در ایام نوروز خانواده ایتام را مد نظر داشته باشند و به دیدار آنها بروند.
صادقیان همچنین به استفاده نکردن از خودروهای دولتی در ساعات غیر اداری اشاره کرد و افزود: در صورت مشاهده چنین مواردی با فرد خاطی برخورد جدی خواهد شد.
سرپرست معاونت امور هماهنگی عمرانی استانداری یزد همچنین به بازدیدهای سرزده از نحوه خدمات رسانی دستگاه های اجرایی در نوروز تاکید کرد و یادآور شد: در این ایام از 10 شهرستان و نحوه خدمات رسانی بازدید خواهد شد.
همچنین فرماندار خاتم به ظرفیت های شهرستان اشاره کرد و گفت : این منطقه با داشتن جاذبه های زیبای گردشگری، امیدواریم نوروز 97 نیز شاهد افزایش بازدیدهای بیشتر مسافران و گردشگران از این منطقه باشیم.
فرجام فاضلی تصریح کرد: نوروز امسال 20 هزار نفر از این شهرستان دیدن کردند که با توجه به ثبت بخشی از بافت تاریخی شهر یزد در تیرماه سال 96 از سوی یونسکو، این تعداد افزایش خواهد یافت.
وی اظهار کرد: باید از این فرصت استفاده و خاتم را بیشتر معرفی کرد، ظرفیت های منطقه را که در نوع خود بی نظیر است، معرفی کنیم.
فرماندار خاتم همچنین از تشکیل کمیته های ستاد خدمات سفر نوروزی در شهرستان خبر داد و تصریح کرد: کمیته های ذی ربط تشکیل شد، مسئولیت هر یک از اداره ها و نهادها مشخص شده است.
خاتم دارای 250 اثر تاریخی و فرهنگی است که تاکنون 68 اثر تاریخی و یک اثر معنوی آن در فهرست آثار ملی ثبت شده و تعدادی از آثار تیری در انتظار ثبت ملی است.
هرات مرکز شهرستان 40 هزار نفری خاتم در فاصله 240کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد.
7534/ 2047انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

50 پرونده تسهیلات اشتغال در روستاهای گچساران تشکیل شد

به گزارش ایرنا، ارسلان حسن پور روز دوشنبه در نشست …

پاسخ دهید