تعیین تکلیف سپرده گذاران تعاونی منحل «بدر توس» از فردا آغاز می شودبه گزارش یکشنبه تارنمای بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، معاون نظارت این بانک اعلام کرد این تصمیم به استناد مصوبه کمیته منتخب سران سه قوه و با اتکا به دارایی هایی شناسایی شده ۲ تعاونی گرفته شد.
تعیین تکلیف سپرده گذاران این تعاونی ها با عاملیت بانک کشاورزی و موسسه اعتباری کاسپین است.
«فرشاد حیدری» گفت: سپرده گذاران این ۲ تعاونی می توانند بر اساس برنامه مندرج در تارنمای بانک کشاورزی و موسسه اعتباری کاسپین با در دست داشتن مدارک شناسایی و اسناد خود به شعبه های منتخب بانک کشاورزی و موسسه اعتباری کاسپین مراجعه کنند و سپرده خود را دریافت یا در این نهادهای مالی سپرده گذاری کنند.
حیدری افزود: در این مرحله سپرده سپرده گذاران تا یک میلیارد ریال پرداخت می شود و سپرده گذاران دارای سپرده های بالاتر از یک میلیارد ریال نیز می توانند تا یک میلیارد ریال دریافت کنند.
به گزارش ایرنا، بدرتوس آخرین تعاونی از هشت تعاونی منحل و ادغام شده در کاسپین است که حساب های آن تعیین تکلیف شده است.
بر اساس اعلام کاسپین که از سوی بانک مرکزی تعیین تکلیف سپرده های این تعاونی را بر عهده دارد، در این مرحله حساب های ۵۷ هزار و ۶۸۳ نفر از مجموع ۶۲ هزار و ۵۴۶ نفر (۹۲٫۲ درصد) سپرده گذار دارای مبالغ ۲۰۰ میلیون ریال و کمتر تعاونی منحل بدر توس آزاد شده است.
موسسه اعتباری کاسپین با اخذ مجوز رسمی بانک مرکزی مسوولیت ساماندهی تعاونی های منحل شده حسنات اصفهان، الزهرا مشهد، دامداران و کشاورزان کرمانشاه، عام کشاورزان مازندران، امید جلین مازندران، پیوند مشهد، فرشتگان و تعاونی بدر توس را بر عهده داشت.

اخبار اقتصادی ایرنا در تلگرام: IRNAeco@
اقتصام*۹۱۳۲*۱۹۶۱*انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید