توزیع ۲هزار و ۵۲۰ تن کالای نوروزی در استان یزد آغاز شدسیدجمال سجادی پور روز شنبه در گفت و گو با ایرنا در ابرکوه این اقلام را ۹۰۰ تن پرتقال، ۸۰۰ تن برنج، ۵۵۰ تن مرغ منجمد، ۲۰۰ تن سیب،۶۰تن گوشت گوساله منجمد و ۱۰ تن تخم مرغ ذکر کرد که سهمیه نوروزی استان است.
وی ادامه داد: میوه با نظارت ستاد تنظیم بازار استان توزیع می شود و هر کیلوگرم پرتقال ۲۵ هزار ریال و سیب نیز از قرار کیلویی ۲۰ هزار ریال در اختیار شهروندان گذاشته می شود.
وی اظهار کرد: هر کیلوگرم مرغ ۶۲ هزار ریال و تخم مرغ نیز از قرار کیلویی ۶۰هزار ریال و گوشت گوساله منجمد از قرار کیلویی ۲۳۵ هزار ریال قیمت گذاری شده است.
سجادی پور یادآور شد: در ایام نوروزی سه نوع برنج به ترتیب از قرار هر کیلوگرم ۲۹هزار ، ۳۹هزار و ۵۶ هزار ریال در اختیار مصرف کنندگان گذاشته می شود.
وی تصریح کرد: یزد ۹۶۵ واحد پرورش مرغ گوشتی به ظرفیت ۱۲میلیون قطعه جوجه ریزی در هر دوره دارد که از استان های پیشرو در پرورش تولید مرغ گوشتی کشور است که ۵۴ درصد گوشت مرغ ، مازاد بر نیاز استان است که به سایر استان ها ارسال می شود.
سجادی پور با بیان اینکه ظرفیت تولید تخم مرغ روزانه استان ۶۵ تن است، یادآور شد: ۳۵ واحد تولید پرورش مرغ تخمگذار در استان فعال است.
برای نوروز سال ۹۶ یکهزار و ۱۰۰تن میوه ذخیره سازی و توزیع شد.
۷۵۴۰/ ۲۰۴۷/انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید