ثبت نام تسهیلات ۸ درصدی سرمایه گذاری در روستاها آغاز شدبه گزارش ایرنا، شاهپور رضا کاظمی روز جمعه در جلسه دهیاران روستاهای خرمدره، افزود: نگاه ویژه دولت تدبیر و امید به روستاها برای اجرای منویات مقام معظم رهبری و در راستای اقتصاد مقاومتی سه طرح ویژه برای اقتصادی کردن روستاها و اشتغالزایی و جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهر و همچنین مهاجرت معکوس است.
وی با اشاره به طرح بنیاد برکت، اظهار کرد: تسهیلات این طرح به ایجاد، تکمیل یا توسعه انواع فعالیت های اقتصادی در مناطق روستایی اختصاص می یابد و علاوه بر این ساکنان شهر خرم دره که محل اجرای طرح آنها در روستا باشد نیز مشمول این طرح می شوند.
معاون فرماندار خرمدره، خاطرنشان کرد: متقاضیان باید در صورت داشتن شرایط با مراجعه به فرمانداری شهرستان، دفتر سرمایه گذاری بخشداری مرکزی جهت معرفی به کمیته استانی اقدام کنند.
وی یادآور شد: طرح هایی با حجم کل سرمایه گذاری حداقل یک میلیارد ریال مشمول بهره مندی از این طرح می شوند و سقف تسهیلات اعطایی به طرح های واجد شرایط حداکثر ۲۰ میلیارد ریال است.
بخشدار خرمدره، خاطرنشان کرد: طرح های سرمایه گذاری در قالب طرح های صنعتی و معدنی به اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان، طرح های سرمایه گذاری در حوزه کشاورزی و صنایع تبدیلی به جز طرح های دام و طیور به اداره کل جهاد کشاورزی و طرح های سرمایه گذاری در زمینه ارائه خدمات رفاهی، گردشگری و اقامتی به اداره کل میراث فرهنگی استان معرفی می شوند.
وی ابراز کرد: نرخ تسهیلات اعطایی که توسط متقاضی پرداخت خواهد شد، ۸ درصد و در صورت هرگونه تغییر در نرخ تسهیلات از طریق شورای پول و اعتبار، پرداخت یارانه تسهیلات با نرخ ۱۰ درصد کمتر از نرخ مصوب شورای پول و اعتبار خواهد بود.
وی تاکید کرد: مدت قرارداد و بازپرداخت تسهیلات در قالب سرمایه در گردش حداکثر یک سال و در قالب تامین سرمایه ثابت جهت طرح های ایجادی یا توسعه ای با احتساب دوره ساخت یا تکمیل پروژه حداکثر ۶ سال است.
وی خاطرنشان کرد: دوره باز پرداخت تسهیلات برای طرح های احداثی با لحاظ دوران بهره برداری آزمایشی طرح حداکثر ۲سال به اضافه حداکثر ۴سال دوره بازپرداخت است.
۷۳۲۴/۶۰۸۵
خبرنگار: اکرم بیات ** انتشار: رویا رفیعیانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *