حادثه خیزی آزادراه ساوه نگران کننده استبه گزارش ایرنا، مجید علیپور روز یکشنبه در نخستین نشست شورای پیشگیری از وقوع جرم شهرستان ساوه در سال جاری، افزود: برآورد کارشناسان بیانگر آن است که اگر به موقع اصلاحات لازم در آزادراه ساوه – همدان انجام نشود این مسیر پرتردد در آینده نزدیک به پرحادثه ترین راه کشور تبدیل می شود..
وی توضیح داد: حساسیت در مسئولان استانی نسبت به حادثه خیزی آزادراه ساوه – همدان ایجاد شده و امید است که در نشست های تخصصی و تصمیم ساز استان تصمیم های اصلاحی مناسبی در این زمینه گرفته شود.
فرمانده پلیس راه ساوه – همدان نیز در این نشست اظهار کرد: در محدوده ۹۰ کیلومتری این آزادراه و در حوزه استحفاظی شهرستان ساوه پارسال ۴۰ نفر در حوادث رانندگی جان باختند.
سروان مجتبی شاطری افزود: این آزاد راه تنها در ۲ اول امسال ۱۳ قربانی حوادث ترافیکی داشته است.
وی خاطرنشان کرد: ۷۰ درصد از حوادث رانندگی رخ داده در آزادراه ساوه – همدان واژگونی خودروها بوده که علت آن از سوی کارشناسان خستگی، خواب آلودگی و کم توجهی راننده به جلو اعلام شده است.
سروان شاطری اظهار داشت: اغلب رانندگان از مسیر های طولانی به این آزادراه می رسند و نیاز است که امکانات استراحت و توقفگاه های بین راهی در این مسیر تقویت شود.
معاون استاندار مرکزی و فرماندار ساوه نیز دراین نشست گفت: تقویت استانداردها در آزادراه ساوه – همدان ضروری است چرا که جان تک تک هموطنان ارزشمند است و باید در سایه تعامل و هم افزایی توان فرهنگی و اجرایی دستگاه ها و مسئولان درصد حوادث ترافیکی را کاهش داد.
محمد بهاروند افزود: مسیر آزاد راه ساوه – همدان به دلیل اقلیم خشک باید در زمینه امکانات رفاهی و مجتمع های خدماتی غنی شود تا برای رانندگان کسالت آور نباشد و به دلیل خستگی حوادث مرگبار ترافیکی رخ ندهد.
فرماندار ساوه گفت: چند متقاضی بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در ایجاد مجتمع های بین راهی در این آزاد راه وجود دارد اما در پیچ و خم مشکلات اداری مانده اند و این درخواست ها تاکنون از طرف اداره راه و شهرسازی استان مرکزی به نتیجه نهایی نرسیده است.
وی اظهار کرد: ایجاد پایگاه های امداد جاده ای، اصلاح شیب های شیروانی آزادراه، حذف خطوط شیارهای لرزاننده و تبدیل گاردریل به نیوجرسی در طول مسیر از مواردی است که باید هر چه زودتر برای آزاد راه ساوه – همدان انجام شود.
رئیس دادگستری شهرستان ساوه نیز در این خصوص، اظهار داشت: مسئولان در قبال حفاظت از جان و مال مردم تکلیف سنگینی دارند و آسیب های آزادراه ساوه – همدان باید با اقدامات اصلاحی هر چه سریعتر کاهش یابد.
هادی ملکی افزود: با گذشت چندین سال از ساخت این آزادراه و شناسایی نواقص فنی هنوز اقدام مطلوب صورت نگرفته است.
شهرستان ساوه در مسیر تردد اصلی کشور از شمال به جنوب و مرکز به غرب واقع شده و دارای ۱۴۷ کیلومتر آزادراه، ۱۲۰ کیلومتر بزرگراه و ۱۰۰ کیلومتر راه فرعی است.
۹۰ کیلومتر از آزادراه ساوه – همدان در محدوده استحفاظی ساوه قرار دارد.
۶۵۳۰/۶۰۱۳/انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *