دهیاران و شوراها برای رفع مشکلات روستاها تلاش کنندبه گزارش ایرنا پیمان جهانگیری پنجشنبه در نشست هم اندیشی و گردهمایی شوراهای اسلامی و دهیاران بخش الوار گرمسیری افزود:با وجود خدمات چشمگیر پس از انقلاب در سطح مناطق محروم و روستاها ، هنوز برخی کاستی ها در سطح روستاها وجود دارد که برای آنها نیز باید تلاش بیشتری انجام شود.
وی افزود:توسعه فضای سبز ، توسعه روشنایی،آسفالت جاده های دسترسی روستایی و اجرای طرح های رفاهی اجتماعی در سطح روستاها جدی گرفته شود کما اینکه در یکسال اخیر ۱۰۰ طرح در سطح روستاهای الوار اندیمشک اجرا شده است.
جهانگیری رفع مشکل آب در بخش الوار گرمسیری را یکی از مهمترین اولویت ها دانست و افزود:در این راستا طرح های خوبی اجرا و بخشی از مشکلات این منطقه برای تامین آب رفع شد ضمن اینکه طرح های دیگری در دست اقدام است.
وی حل مشکل ارتباطی و مخابراتی در بخش الوار گرمسیری را یک گام ارزنده برای محرومیت زدایی در این بخش عنوان کرد و افزود:سفر وزیر ارتباطات به این بخش دستاوردهای مثبتی به همراه داشت و مشکل ارتباطی ۲۳ روستای این بخش و مناطق تابعه آنها حل شد.
وی گفت:همچنین درادامه دستاوردهای سفر وزیر ، مصوبات خوبی برای کیفیت بخشی به اینترنت همراه برای ساکنان بخش الوار گرمسیری در پی داشت.
جهانگیری گفت:از آنجا که اعتبار ارزش افزوده دهیاری ها جوابگوی هزینه ها در مناطق روستایی اندیمشک نبود لذا موضوع اختصاص اعتبار بیشتر برای دهیاری ها پیگیری شد.
وی افزود:همچنین اعتباری برای روستاهای فاقد دهیاری در اندیمشک در نظر گرفته شده که صرف توسعه زیرساخت ها در این مناطق خواهد شد.
فرماندار اندیمشک احداث و اتصال چاه سوم برای حسینیه و بیدروبه و روستاهای مسیر، آبرسانی روستای تل زرکه با شبکه گذاری ۱۱ کیلومتر که چندین روستا را پوشش می دهد را از جمله طرح های انجام شده آبرسانی الوار عنوان کرد.
وی از اجرای طرح های مختلف در بخش راه در الوار گرمسیری خبر داد و گفت:در یک سال اخیر بیش از ۵۰ کیلومتر از راههای این منطقه آسفالت شد که امسال نیز این روند ادامه دارد.
جهانگیری افزود:در حوزه راه چهار طرح مهم مسیرشکافی جدید و تعریض و آسفالت جاده امام زاده احمد (ع) ،طرح مسیرشکافی روستاهای تله زنگ و توه ،اصلاح مسیر دسترسی به دریاچه سد دز و پلاژ و همچنین مسیرشکافی چاوونی در حال اجرا است.
وی خدمات انجام شده در نصب برج های نوری و توسعه روشنایی در الوار گرمسیری را از دیگر گام های مثبت در این زمینه دانست.
جهانگیری خاطرنشان کرد: موضوع گازرسانی به برخی مناطق فاقد گاز الوار گرمسیری نیز هدفگذاری شده است.
بخش الوار گرمسیری اندیمشک ۱۷۸ روستا و ۲۳ دهیاری دارد.
۷۲۸۱/۶۰۶۸انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید