دیروز ۶ فرودگاه اصلی میزبان بیش از ۱۲۴ هزار مسافر بودبه گزارش ایرنا، تارنمای شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی کشور امروز اعلام کرد، جمعه در شانزدهمین روز پروازهای نوروزی، فرودگاه مهرآباد با ۳۳۰ مورد نشست و برخاست هواپیما و خدمات دهی به ۳۹ هزار و ۹۳۰ مسافر در صدر فرودگاه های کشور به لحاظ جابجایی مسافران نوروزی قرار گرفت.
فرودگاه امام خمینی (ره) با ۲۳۰ مورد نشست و برخاست هواپیما و ۳۶ هزار و ۴۲۰ اعزام و پذیرش مسافر و فرودگاه مشهد با ۱۷۹ مورد نشست و برخاست هواپیما و ۲۵ هزار و ۳۹۷ اعزام و پذیرش مسافر جایگاه های دوم و سوم را از آن خود کردند.
در فرودگاه شیراز ۹۸ مورد نشست و برخاست هواپیما رخ داد و ۱۰ هزار و ۸۸۰ مسافر جابجا شدند.
همچنین فرودگاه های اصفهان با ۶۲ مورد پرواز و خدمات دهی به ۶ هزار و ۶۱۸ مسافر و اهواز با ۵۰ فروند نشست و برخاست هواپیما و میزبانی از پنج هزار و ۴۴۵ مسافر در پروازهای داخلی و خارجی در رتبه های بعد جای گرفتند.
به گزارش ایرنا، این فرودگاه ها نهم فروردین ماه به عنوان پانزدهمین روز آغاز پروازهای نوروزی، میزبان ۹۹۴ فروند هواپیما و ۱۳۱ هزار و ۸۴۰ مسافر بودند.
سفرهای نوروزی از بیست و چهارم اسفندماه پارسال آغاز شد و تا چهاردهم فروردین ماه ادامه دارد.
از بیست و چهارم اسفند پارسال تا هشتم فروردین ماه ۲ میلیون و ۱۶۸ هزار و ۸۱۹ مسافر با ۱۷ هزار و ۱۵۹ پرواز بین فرودگاه ها جابجا شدند.
این میزان در تعطیلات نوروزی ۹۵- ۱۳۹۴ سه میلیون و ۱۸۰ هزار و ۵۵ نفر با ۲۶ هزار و ۲۵۵ پرواز بود.
پارسال نیز سه میلیون و ۷۲۱ هزار و ۹۵۶ نفر از طریق هوایی جابجا شدند که این سفرها در ۳۰ هزار و ۲۵۳ نشست و برخاست هواپیما صورت گرفت.

اخبار اقتصادی ایرنا در تلگرام: IRNAeco@
اقتصام*۹۱۸۶*۱۹۶۱*انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید