راه برون رفت از چالشهای اقتصادی تحقق شعار اقتصاد مقاومتی است



به گزارش ایرنا، سید شهاب‌الدین چاوشی عصر روز شنبه در سی و دومین جلسه شورای گفت‌ و گوی دولت و بخش خصوصی در سالن جلسات اتاق بازرگانی سمنان با تأکید بر لزوم همسویی و هماهنگی مسوولان دولتی و بخش خصوصی برای رفع مشکلات موجود ، افزود : ارایه نسخه اقتصاد مقاومتی از سوی رهبری برای رفع چالش‌های اقتصادی مورد تأیید همه اقتصاددانان است که اجرایی شدن آن ، میدان دادن به بخش خصوصی و حمایت از آنان است.
وی با بیان اینکه هم‌افزایی زمینه‌ساز رفع بسیاری از موانع و مشکلات است ، ادامه داد : در ادارات استان سمنان آمادگی مطلوب و مشارکت خوبی برای رفع مشکلات اقتصادی ایجاد شده است که باید با استمرار این روند و تلاش همه جانبه اقدامی اساسی برای توسعه استان صورت گیرد.
استاندار سمنان مستمر بودن جلسات مشترک شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی را عاملی برای خروج از بن‌بست‌ها و مشکلات سرمایه‌گذاران بخش خصوصی ذکر و اضافه کرد : مشکلات بخش خصوصی دغدغه مدیران ارشد است و مصائب مطرح شده در شورا، به مقامات ارشد کشور منتقل می‌شود تا برای آن چاره‌جویی شود.
وی با بیان اینکه برای رونق تولید و اشتغال تفویض اختیار به استانداران در دستور کار دولت است، گفت : مقرر است در برخی موارد که پاسخگویی آن نیازمند اعلام از مرکز است تفویض اختیاری به استان‌ها پیش از پایان سال داده شود.
چاوشی با بیان این که باور همه ما این است ساماندهی مشکلات اقتصادی و به نتیجه رساندن اقتصادی مقاومتی نیازمند حمایت بخش خصوصی است، خاطرنشان کرد: مواجه بودن با قوانین و دستورالعمل‌های کار را کمی با مشکل مواجه می‌کند که باید مدیران با سعه صدر بیشتر گره‌گشای بخش‌های تولیدی باشند.
دادستان عمومی و انقلاب استان سمنان در این جلسه با تأکید بر ضرورت حمایت نهاد‌های دولتی از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی ، اظهارداشت: قوانین دست و پاگیر و دستورالعمل‌های ابلاغ شده نباید به گونه‌ای باشد تا مشکلات سرمایه‌گذاران مضاعف شود و آنان دولت و ارکان دولتی را تقابل با خود حس کنند.
به گزارش ایرنا، در این نشست سرمایه‌گذاران بخش خصوصی نوسانات ارزی را مانع رونق تولید برشمردند و با بیان اینکه افزایش صادرات در گرو مواد اولیه و تولید است، عدم خروجی از این نابسامانی را مشکلی سر راه صادرات دانستند.
۶۰۲۶/م -ع



انتهای پیام /*










دیدگاهتان را بنویسید