رشد بهای انواع سکه و ارزهای عمده در بازار آزادبه گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، افزایش یافتن نرخ جهانی طلا و رسیدن قیمت هر اونس آن به یک هزار و ۳۲۳ دلار و ۵۱ سنت که نسبت به دیروز ۱۰ دلار و ۳ سنت رشد نشان می دهد، موجب شد طلای ۱۸ عیار نیز در بازار ایران با ۱۳ هزار و ۳۹۰ ریال افزایش، به یک میلیون و ۳۸۲ هزا رو ۸۸۰ ریال برسد.
هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم با ۱۵۰ هزار ریال افزایش بها، ۱۴ میلیون و ۶۵۰ هزار ریال و هر نیم سکه با ۶۰ هزار ریال رشد هفت میلیون و ۲۲۰ هزار ریال فروخته شد.
قیمت ربع سکه نیز ۴۰ هزار ریال در بازار آزاد رشد کرد و به چهار میلیون و ۲۰۵ هزار ریال رسید اما سکه گرمی با افزایش ۲۰ هزار ریالی، ۲ میلیون و ۸۲۰ هزار ریال به فروش رفت.

*افزایش نرخ ارزهای عمده
در بازار آزاد امروز هر دلار آمریکا ۴۳ هزار و ۹۹۰ ریال معامله می شود که نسبت به دیروز ۳۳۰ ریال افزایش دارد؛ هر یورو نیز با رشد ۳۲۰ ریالی به ۵۳ هزار و ۷۵۰ ریال رسیده است.
همچنین نرخ هر پوند انگلیس با ۶۰ ریال رشد ۶۰ هزار و ۲۰۰ ریال و هر درهم امارات با ۸۰ ریال افزایش ۱۲ هزار و ۳۰ ریال به فروش می رود.
در سامانه نظارت ارز (سنا) هر دلار آمریکا ۴۳ هزار و ۳۸۳ ریال، هر یورو ۵۲ هزار و ۴۹۲ ریال و هر درهم امارات ۱۱ هزار و ۸۹۴ ریال درج قیمت شده که میانگین موزون فروش آنها در صرافی های مجاز سراسر کشور است.

اخبار اقتصادی ایرنا در تلگرام: IRNAeco@
اقتصام*۲۰۲۵*۱۹۶۱*
خبرنگار: لیلا جودی* انتشار: مریم مسعودانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *