رفع موانع تولید بسترساز اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی استبه گزارش ایرنا، حسن سلیمانی روز سه شنبه در نخستین جلسه شورای اداری کنگاور افزود: شرایط اقتصادی بدون مشارکت و همراهی مردم تغییر نمی‌کند.
وی تاکید کرد: تحقق اقتصاد مقاومتی در شهرستان کنگاور با کشاورزی و ایجاد صنایع تبدیلی میسر می شود.
وی افزود: قوه مجریه به تنهایی توان لازم برای حل مشکلات اقتصادی را در اختیار ندارد، منابع مالی در اختیار مردمی است که لازم است جهادی خدمت و همکاری کنند تا بتوان با توجه به توان علاقه مندانی که در زمینه گردشگری داریم در کنار حمایت های دولت در رابطه با تنظیم مشوق ها و حمایت های فنی و اعتباری، کنگاور را با استفاده از سرمایه های بومی به رشد و توسعه لازم برسانیم.
سلیمانی بیان کرد: اقتصاد مقاومتی به معنای آن است که براساس منابعی که در اختیار ما قرار دارد، اعم از منابع انسانی، امکانات طبیعی، آب، خاک، محیط زندگی مناسب، مردم خوب و دانش محلی فرصت و سرمایه ایجاد کنیم.
وی در ادامه با اشاره به حمایت نماینده های مردم در خانه ملت از روستائیان، اظهار داشت: نمایندگان مجلس سال گذشته مصوب کردند تا معادل یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار از منابع صندوق توسعه ملی صرف ایجاد اشتغال در روستاها شود.

**حفظ حقوق و منافع مردم برهمه چیز اولویت دارد
سرپرست فرمانداری کنگاور نیز گفت: حفظ حقوق و منافع مردم برهمه چیز اولویت دارد و در مواردی که منافع ملی و توسعه شهرستان مطرح است با هیچ کسی تعارف نداریم.
خیراله خزایی افزود: خدمت گزاری به مردم موهبتی است که مسئولان رده های مختلف باید قدر آن را بدانند.
وی در ادامه از مدیران خواست سفر مدیران بالادستی را به فرمانداری اطلاع دهند تا آنها را با موانع توسعه شهرستان آشنا کنیم تا در جهت رفع مشکلات برنامه ریزی کنند.
وی با بیان اینکه با مراجعه سرزده به ادارات عملکرد مدیران در راستای وجدان کاری و انضباط اجتماعی بررسی می شود، تاکید کرد: دست مدیران توانمند را علاوه بر اینکه به گرمی می فشاریم با تمام وجود از آنها حمایت هم می کنیم.
امام جمعه کنگاور نیز در این جلسه به مکاتبات نماینده مردم نهاوند مبنی بر الحاق روستاهای بخش خزل غربی کنگاور به نهاوند اشاره کرد و آن را محکوم کرد و اظهار داشت: الحاق روستاهای بخش خزل غربی کنگاور به عنوان یک سرزمین چند هزار ساله تاریخی به هیچ وجه امکان پذیر نیست.
حجت الاسلام علی محمد لروند در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: کشاورزان گلایه های بسیاری دارند و زمانی که این گلایه ها مطرح می شود انتظار داریم مسئولان صدای آنها را بشنوند.
شهرستان کنگاور با جمعیتی افزون بر ۷۶ هزار نفر در ۹۴ کیلومتری شرق کرمانشاه واقع شده و دروازه ورودی این استان غربی است.
۸۰۶۶/۷۴۴۷انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *