سخنگوی شرکت مخابرات: هیچ قطعی در ارتباطات ثابت کشور نداریم«محمدرضا بیدخام» امروز (یکشنبه) در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: ارتباطات ثابت چه در بخش داده و چه در بخش صوت در همه نقاط کشور برقرار بوده و تاکنون هیچ موردی از قطعی شبکه گزارش نشده است.
وی ادامه داد: مردم می توانند در همه مناطق کشور از ارتباطات ثابت و پایدار در هر زمان استفاده کنند و هیچ مشکلی اعلام نشده است.
بیدخام درباره گلایه برخی مشترکان درباره کندی ارتباط اینترنتی گفت: ممکن است برخی نقاط به دلیل افزایش بیش از اندازه استفاده از شبکه، کندی در ارتباط ایجاد شود که برطرف می شود.
بر اساس آخرین گزارش وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، ضریب نفوذ تلفن ثابت کشور در بازه زمانی ابتدای سال ۱۳۸۶ تا انتهای شهریورماه امسال در حالی به رقم ۳۸٫۶۹ درصد رسید که در سال ۱۳۸۶ این ضریب۳۳٫۴۳ درصد و در پایان خردادماه امسال ۳۸٫۶۱ بود.
تعداد تلفن های ثابت دایری کشور تا پایان خردادماه امسال ۳۰ میلیون و ۵۹۰ هزار و ۳۲۳ شماره و تا پایان پارسال ۳۰ میلیون و ۵۰۶ هزار و ۶۳۳ شماره بود.
البته رسیدن ضریب نفوذ تلفن ثابت به عدد ۳۸٫۶۹ نشان دهنده آن است که با وجود توسعه تلفن همراه در کشور و توزیع بیش از ۱۶۵ میلیون سیم کارت هنوز تلفن ثابت جایگاه خود را در بین مردم از دست نداده و همچنان وسیله ای محبوب برای ارتباط مردم با یکدیگر است.
تعداد مشترک پهن باند ثابت کشور تا پایان شهریورماه امسال در حالی به ۱۰ میلیون و ۴۹۰ هزار و ۱۱۸مشترک رسیده که این تعداد تا پایان اسفندماه پارسال ۹ میلیون و ۴۰۸ هزار و ۲۳ مشترک بوده است.
تعداد تلفن همگانی کشور نیز تا پایان خردادماه امسال ۱۱۵ هزار و ۵۵۰ دستگاه و تا پایان سال ۱۳۹۵ حدود ۱۱۵هزار و ۷۶۴دستگاه بود که این امر نشان از کاهش تعداد دستگاه های تلفن همگانی در کشور در رقابت با تلفن همراه است.
تازه ترین گزارش دفتر بررسی های فنی معاونت برنامه ریزی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات شمار روستاهای دارای تلفن خانگی را ۴۸ هزار و۹۷۶ روستا اعلام کرده در حالی که این تعداد تا پایان اسفندماه پارسال ۴۹ هزار و ۲۹روستا بوده است.

اخبار اقتصادی ایرنا در تلگرام: IRNAeco@
اقتصام*۲۰۷۸*۱۹۶۱*
مصاحبه:محمد مهدی بهرامی*انتشار: مریم مسعودانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *