سقف گذاری ۱۲ هزار واحد زلزله زده مرداد پایان می یابدبه گزارش خبرنگار ایرنا، رضا خواجه ای عصر چهارشنبه در جلسه ستاد بازسازی مناطق زلزله زده استان که در سرسرای جلسات استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهار کرد: عملیات بازسازی ۲۷ هزار و ۳۱۴ واحد تعمیری هم در این مناطق آغاز شده که تاکنون ۱۸ هزار و ۴۱۶ واحد کار آن ها به اتمام رسیده است.
وی ادامه داد: ۵۹ هزار و ۶۳۶ واحد تاکنون برای دریافت تسهیلات به بانک معرفی شده اند که بانک ها نیز تاکنون با ۳۹ هزار و ۲۷۲ مورد قرارداد بسته اند.
خواجه ای یادآور شد: از این تعداد ۳۲ هزار و ۸۲ واحد تعمیری و هفت هزار و ۱۹۹ مورد نیز احداثی هستند.
رئیس ستاد بازسازی مناطق زلزله زده کرمانشاه افزود: تاکنون عملیات آواربرداری ۱۷ هزار و ۸۳۳ واحد انجام شده و حدود ۹ هزار واحد نیز کار پی کنی آن ها به اتمام رسیده است.
وی با بیان اینکه کار اسکلت گذاری سه هزار و ۴۳۲ واحد در مناطق زلزله زده کرمانشاه انجام شده گفت: عملیات سقف گذاری یک هزار و ۴۱ واحد نیز به پایان رسیده است.
خواجه ای در پایان گفت: از هفته آینده روند ساخت و ساز در مناطق زلزله زده شتاب و سرعت بیشتری می گیرد و تمامی ستادهای معین مستقر در مناطق زلزله زده تلاش خواهند کرد تا بتوانند به تعهد خود در موعد مقرر عمل کنند.
زمین لرزه ۷٫۳ ریشتری ۲۱ آبان در ۱۱ کیلومتری بخش ازگله و ۳۲ کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه ۶۲۰ کشته و ۱۲ هزار و ۳۸۶ مصدوم داشته است.
این زلزله به ۱۰ شهرستان و یک هزار و ۹۳۰ روستای کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بیش از ۱۰۰ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزئی دیده اند.
۷۴۵۸/۸۰۶۶انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید