خانه / خبر / سهم 22 درصدی معوقات از درآمدهای مالیاتی آذربایجان غربی

سهم 22 درصدی معوقات از درآمدهای مالیاتی آذربایجان غربیضضضضضضیعقوب مزرعه لی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: در سال جاری بیش از 136 میلیارد ریال معوقه مالیاتی در استان شناسایی و وصول شده است که رقمی کم نظیر در حوزه مالیات آذربایجان غربی به شمار می رود.
وی اضافه کرد: البته میزان بسیار زیادی معوقات مالیاتی در آذربایجان غربی وصول نشده که بخشی از آنان نیز به علت سوء استفاده سودجویان از کارت های بازرگانی افراد کم بضاعت و اختصاص میلیاردها ریال مالیات به این افراد است.
وی اظهار کرد: موضوع سوء استفاده از کارت های بازرگانی در استان های مرزی به ویژه آذربایجان غربی، ارقام قابل توجه مالیاتی را شامل می شود که تاکنون راه حلی برای آنها احصا نشده است.
مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان غربی بیان کرد: در سال جاری بیش از چهار هزار و 670 منبع جدید مالیاتی در استان شناسایی و میلیاردها ریال مالیات از آنها اخذ شده است.
مزرعه لی ادامه داد: تنها 43 پرونده مالیاتی منابع جدید در آذربایجان غربی 120 میلیارد ریال درآمد مالیاتی در استان به همراه داشته که معادل مالیات 21 هزار مودی مالیاتی بوده است.
به گزارش ایرنا، آذربایجان غربی از جمله استان های موفق در تحقق درآمدهای مالیاتی در کشور به شمار می رود و سالانه نزدیک به 90 درصد درآمد مالیاتی پیش بینی شده، محقق می شود.
امسال قرار است حدودهشت هزار و 500 میلیارد ریال درآمد مالیاتی در استان وصول شود.
مالیات مهمترین منبع درامد دولتی در استان به شمار می رود.
8137/2093
خبر: سیده فاطمه سجادی ** انتشار: صابر چهرقانیانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

50 پرونده تسهیلات اشتغال در روستاهای گچساران تشکیل شد

به گزارش ایرنا، ارسلان حسن پور روز دوشنبه در نشست …

پاسخ دهید