خانه / دسته‌بندی نشده / شتاب در پاسخگویی به استعلام ها، مطالبه استاندار فارس از اداره کل استاندارد

شتاب در پاسخگویی به استعلام ها، مطالبه استاندار فارس از اداره کل استانداردبه گزارش ایرنا، اسماعیل تبادار شامگاه سه شنبه در جلسه شورای فنی استان در شیراز، تولید کنندگان مصالح ساختمانی استاندارد را حافظان منافع ملی دانست و افزود: تولید مصالح با کیفیت و استاندارد در حقیقت کمک به استفاده بهینه از اعتبارات اندک عمرانی خواهد بود.
استاندار فارس، ضمن تاکید بر لزوم افزایش کیفیت مصالح ساختمانی گفت: کیفیت مصالح ساختمانی رابطه مستقیم با عمر سازه دارد و قطعا هرچه مصالح ساختمانی با کیفیت تر بوده و در تولید آنها استانداردها بیشتر رعایت شود عمر مفید سازه و پروژه های عمرانی نیز بیشتر خواهد بود.
وی ادامه داد: به منظور حمایت از واحدهای تولید کننده مصالح استاندارد این واحدها باید به کارفرمایان و مصرف کنندگان معرفی شوند و در مقابل واحدهای متخلف تولید کننده مصالح ساختمانی غیر استاندارد نیز در صورتی که حاضر به اصلاح روند کار خود نشدند تعطیل گردند.
استاندار فارس، راهبری و سیاستگذاری را از وظایف اصلی شورای فنی دانست و افزود: شورای فنی باید سیاست و فرایندهایی را تبیین کند تا دستگاه های اجرایی بر اساس آن بتوانند به وظایف خود به نحو مطلوب عمل کنند.
تبادار، از پیمانکاران نیز به عنوان بازوان اجرایی دولت در اجرای طرح های عمرانی یاد کرد و گفت: باید بکوشیم تا پیمانکارانی قوی و توانمند برای اجرای طرح های عمرانی استان انتخاب شوند و ضمن تشویق و حمایت از آنها، تنگناها و مشکلاتشان را نیز رفع کنیم.
وی تصریح کرد: شورای فنی باید به مسائلی همچون آموزش در زمینه تولید مصالح استاندارد، آموزش پیمانکاران و عوامل اجرایی، آموزش کارشناسان و آموزش کارگروه های شورای فنی اهتمام ویژه داشته باشد.
6122/ 2027
خبرنگار: سارنگ عبدالهی ** انتشاردهنده: سیداحمد نجفیانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

حاشیه سود ۲۰ درصدی تولیدکنندگان در ایران

حاشیه سود ۲۰ درصدی تولیدکنندگان در ایران یک کارگاه با کارآفرینی برای شش تا ده …

پاسخ دهید