صنایع غیرآلاینده در منطقه ویژه اقتصادی پیام مستقر می شوندبه گزارش ایرنا، فردین حکیمی در جلسه فرماندهی اقتصاد مقاومتی البرز که عصر شنبه در سالن شهدای دولت استانداری البرز برگزار شد،
وی ادامه داد: صنایع غیر آلاینده در آن محدوده مستقر می شوند اما اینکه سبز نامیده می شوند باید از دستگاه های مربوطه مورد بررسی قرار گیرد.
حکیمی گفت: استقرار صنایع غیر آلاینده در این بخش مشکلی را ایجاد نمی کند چرا که شرط دانش بنیان و غیر آلاینده بودن این صنایع نیز مورد تاکید خواهد بود.
همچنین در ادامه این جلسه مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان البرز افزود: ارزیابی محیط زیستی پیرامون راه اندازی دو شهرک صنعتی اشتهارد ۲ و کوثر به تصویب سازمان حفاظت از محیط زیست کشور رسیده است.
جهانگیر شاهمرادی اضافه کرد: در این زمینه مصوب شده پایش آنلاین هوا، آب و خاک در این دو شهرک اجرایی شود.
وی گفت: پایش آب و هوا پذیرفته شده اما مفهوم پایش آنلاین خاک مشخص نیست؛ با رفع این مشکل بستر اشتغال برای بیش از ۴۰۰ نفر فراهم می شود.
عطاالله ربانی رییس پارک علم و فناوری استان نیز گفت: در جلسه نهم ستاد اقتصاد مقاومتی استان طی سال جاری همکاری فرمانداران با پارک علم و فناوری جهت ایجاد مراکز رشد اقماری مطرح شد.
وی با بیان اینکه از ظرفیت موجود استان در شهرستان های مختلف به منظور بسط و گسترش حیطه عملکردی خود در حوزه علم و فناوری استفاده خواهیم کرد، افزود: ظرفیت استقرار شرکت ها در پارک علم و فناوری البرز محدود است.
رئیس پارک علم و فناوری استان البرز همچنین استفاده از ظرفیت های خالی استان جهت توسعه اقتصاد دانش بنیان و افزایش زمینه اشتغالزایی پایدار برای جوانان را از جمله اهداف مهم این مجموعه برشمرد و گفت: تا کنون با این مصوبه تعداد ۱۵ نفر به ظرفیت اشتغال استان اضافه شده است.
ربانی با اشاره به اینکه مرکز رشد پژوهشگاه مواد و انرژی، مرکز رشد زیست فناوری پژوهشگاه رویان و مرکز رشد گیاهان دارویی در البرز توسعه و رشد چشمگیری داشته است، ادامه داد: در قالب توسعه اشتغال همچنین توسعه اقتصادی فروش محصولات حدود ۳۰۰ شغل در این بخش در البرز ایجاد شده است‌.
۱۵۳۵/۶۱۵۵خبرنگار:حکیمه کشاورز**انتشاردهنده:داریوش غفاریانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *