فرهنگ سرمایه گذاری در کشور نهادینه و عبادت تلقی شودبه گزارش ایرنا، حسینقلی قوانلو در مراسم جشن انقلاب شهرستان گالیکش در حسینیه مسجد صاحب الزمان این شهر افزود: گلستان جزو استانهای است که درصد بیکاری آن دو رقمی است و برای رسیدن این نرخ به زیر ۱۰ درصد باید بسیار تلاش شود.
قوانلو از دو اتفاق مهم در سال آینده خبر داد و گفت: نوسازی بافت های فرسوده با اعطای تسهیلات ۶% و نوسازی ناوگان حمل و نقل زمینی از طرح های مهم دولت است که در سال آینده اجرایی می شود.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گلستان افزود: برای نوسازی ناوگان حمل و نقل زمینی، دولت ۵۰ درصد کمک بلاعوض در نظرگرفته، ۳۰ درصد نیز از طریق اعطای تسهیلات و ۲۰ درصد نیز از محل آورده فرد متقاضی تامین می شود.
قوانلو افزود: در چهار سال اخیر بخش صنعت استان به طور میانگین ۲۶ درصد رشد داشته و رشد بخش معدن نیز ۱۰ درصد بالاتر از میانگین کشوری بوده است.
به گزارش ایرنا، در این مراسم که پنجشنبه شب برگزار شد، طبق روال هرساله و به یمن ایام الله دهه مبارک فجر در گالیکش کیک ۳۹ متری سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به وزن حدود ۶۵۰ کیلو گرم و با صرف حدود ۸۰ میلیون ریال تهیه شده بود با حضور مسئولین استانی و شهرستان برش خورد و بین حاضرین توزیع شد.
شهرستان گالیکش با بیش از ۶۰ هزار نفر جمعیت در شرق استان گلستان واقع است و در پایان این مراسم با اهدای لوح تقدیر از ۱۲ کسبه فعال و چند تن از برندگان مسابقه فرهنگی فجر با تقدیم هدایایی تجلیل شد.
۷۴۸۱/۱۸۶۰
خبرنگار: یحیی فارسیانی ** انتشار دهنده: تاج محمد شیریانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید