خانه / خبر / فرهنگ سرمایه گذاری در کشور نهادینه و عبادت تلقی شود

فرهنگ سرمایه گذاری در کشور نهادینه و عبادت تلقی شودبه گزارش ایرنا، حسینقلی قوانلو در مراسم جشن انقلاب شهرستان گالیکش در حسینیه مسجد صاحب الزمان این شهر افزود: گلستان جزو استانهای است که درصد بیکاری آن دو رقمی است و برای رسیدن این نرخ به زیر 10 درصد باید بسیار تلاش شود.
قوانلو از دو اتفاق مهم در سال آینده خبر داد و گفت: نوسازی بافت های فرسوده با اعطای تسهیلات 6% و نوسازی ناوگان حمل و نقل زمینی از طرح های مهم دولت است که در سال آینده اجرایی می شود.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گلستان افزود: برای نوسازی ناوگان حمل و نقل زمینی، دولت 50 درصد کمک بلاعوض در نظرگرفته، 30 درصد نیز از طریق اعطای تسهیلات و 20 درصد نیز از محل آورده فرد متقاضی تامین می شود.
قوانلو افزود: در چهار سال اخیر بخش صنعت استان به طور میانگین 26 درصد رشد داشته و رشد بخش معدن نیز 10 درصد بالاتر از میانگین کشوری بوده است.
به گزارش ایرنا، در این مراسم که پنجشنبه شب برگزار شد، طبق روال هرساله و به یمن ایام الله دهه مبارک فجر در گالیکش کیک 39 متری سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به وزن حدود 650 کیلو گرم و با صرف حدود 80 میلیون ریال تهیه شده بود با حضور مسئولین استانی و شهرستان برش خورد و بین حاضرین توزیع شد.
شهرستان گالیکش با بیش از 60 هزار نفر جمعیت در شرق استان گلستان واقع است و در پایان این مراسم با اهدای لوح تقدیر از 12 کسبه فعال و چند تن از برندگان مسابقه فرهنگی فجر با تقدیم هدایایی تجلیل شد.
7481/1860
خبرنگار: یحیی فارسیانی ** انتشار دهنده: تاج محمد شیریانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

50 پرونده تسهیلات اشتغال در روستاهای گچساران تشکیل شد

به گزارش ایرنا، ارسلان حسن پور روز دوشنبه در نشست …

پاسخ دهید