فعالیت شبانه روزی جایگاه های سوخت در مسیر بازگشت زائران از چذابهداریا اخگر پنجشنبه در جریان بازدید از پایانه چذابه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: آماده باش و سوخت رسانی به خودروهای زائران اربعین حسینی و ارائه خدمات شبانه روزی و تمام وقت تا بازگشت کامل زائران به وطن ادامه خواهد داشت.
وی با بیان اینکه سوخت رسانی از اول ماه صفر همزمان با حرکت تدریجی کاروان های اربعین حسینی در مسیرهای اصلی و فرعی تردد زائران شروع شده و تاکنون نیز ادامه داشته است افزود: تاکنون خللی در فرایند سوخت رسانی ایجاد نشده و عرضه سوخت بدون محدودیت و طبق برنامه انجام می شود.
سرپرست شرکت ملی پخش فراورده های نفتی منطقه خوزستان (اهواز)افزود: بر حسب نیاز ، مخازن ذخیره سازی جایگاه های عرضه سوخت در مسیرهای تردد زائران تکمیل شده است.
اخگر با اشاره به اینکه ۲ جایگاه سیار عرضه سوخت( بنزین و گازوئیل)با ظرفیت ۵۲هزار لیتر متعلق به شرکت پخش فراورده های نفتی منطقه خوزستان در محل یادمان شهدای ارتش جمهوری اسلامی ایران در نزدیکی مرز چذابه فعال است افزود: این ۲ جایگاه تا پایان روند بازگشت زائران به عرضه سوخت به صورت شبانه روزی ادامه خواهند داد.
اخگر افزود: جایگاههای عرضه سوخت مسیر بیدروبه ،حسینیه، پل زال، شوش و الهایی تا مسیرهای فکه به چذابه فعال بوده و برای سوخت مورد نیاز نگرانی و و دغدغه ای وجود ندارد.
به گفته وی مجتمع خدماتی رفاهی پایگاه مقاومت بسیج این شرکت با ۱۴۰ تخت، آماده پذیرایی و اسکان است.
بنا به این گزارش همچنین مدیران عملیات و بازرگانی شرکت ملی پخش فراوردهای نفتی ایران در بازدید از جایگاه سیار عرضه سوخت در محل یادمان شهدای ارتش و حضور در موکب عشایر ، با شماری از زائران اربعین حسینی (ع) در گذرگاه مرزی چذابه دیدار و گفت و گو کردند.
بنا به این گزارش در ایام اربعین حسینی حدود ۲۳هزار دستگاه خودرو زائران در توقفگاه چذابه پارک کردند.
از زمان بازگشت زائران تاکنون بیش از هفت هزار خودرو از توقفگاه خودرو چذابه خارج و پس از سوخت گیری رهسپار شهرهای خود شدند.
روند بازگشت زائران اربعین حسینی در چند روز اخیر به خصوص روز پنجشنبه (امروز) از ۲ گذرگاه مرزی شلمچه و چذابه شتاب گرفته است.
حدود ۵۰۰هزار زائر از یک میلیون زائری که از کربلا مشرف شدند به تاکنون از ۲ گذرگاه چذابه و شلمچه به کشور بازگشته اند.
۶۰۶۵/۶۰۶۸
خبرنگار: محمدرضا بنوره** انتشار:محمدعلی فریدپناهانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *