فعالیت کارخانه قند ورامین پس از دو سال وقفه از سر گرفته شدحسن میرزایی روز سه شنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: تصفیه خانه قند ورامین، یکی از مهمترین کارخانه های تولیدی جنوب شرق استان تهران است که طی دو سال گذشته به دلیل تأمین نشدن مواد اولیه، فعالیت آن تعطیل شده بود.
وی افزود: جلسات مشترک متعددی با حضور فرماندار شهرستان ورامین، وزیر صنعت ، معدن و تجارت وقت و مسئولان وزارت صنعت برگزار و زمینه تأمین شکر خام از دو منبع داخلی و واردات فراهم شد.
میرزایی بیان کرد: علاوه بر تأمین ۴۰ هزار تن شکر خام از منابع داخلی، مجوز واردات ۴۰ هزار تن شکر خام برای کارخانه قند ورامین به شرط صادرات محصول تولیدی نیز صادر شده است که این مجوز پس از پایان مواد اولیه به کارخانه اجازه واردات مجدد شکر خام را می دهد.
رئیس اداره صنعت ، معدت و تجارت ورامین بیان کرد: طی هفته های گذشته ، کار بازسازی ادوات و دستگاه های کارخانه قند ورامین انجام شد و امروز با بازگشت ۱۵۰ نفر از کارگران رسمی و قراردادی ، نخستین محصول این کارخانه تولید شد.
تصفیه خانه قند ورامین در سال ۱۳۱۸ فعالیت خود را آغاز کرده که به دلیل مشکلات ناشی از کمبود مواد اولیه ، بارها این کارخانه تعطیل شده بود.
ورامین با ۳۰۰ هزار نفر جمعیت در ۳۵ کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.
خبرنگار: سید حسن میری**انتشار: محمد آجورلو
تهرام/۷۲۵۴//۱۳۴۸انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *