مدیرکل: کاهش سفارش های مردم باعث زیان دهی شرکت پست گلستان شده استبه گزارش خبرنگار ایرنا مهرداد جلالی شنبه در نشست خبری اظهار کرد: گسترش فناوری های جدید مانند اینترنت و شبکه های مجازی مردم را از نامه نویسی، ارسال کارت پستال و دریافت برخی دیگر از خدمات پستی رویگردان کرده که نتیجه آن زیان دهی شرکت پست گلستان بوده است بطوریکه اکنون ۱۸ درصد نیروهای رسمی شرکت مازاد بر نیاز هستند.
مدیرکل پست گلستان بر لزوم تقویت دوباره فرهنگ نامه نویسی در کشور اشاره کرد و گفت: فناوری های جدید و اینترنت در کشورهای اروپایی بسیار زودتر و بیشتر از ایران رواج دارد اما نامه نوشتن و ارسال کارت پستال همچنان رواج داشته و بخش عمده ای از فعالیت پست این کشورها مربوط به آن است.
جلالی بیان کرد: در گلستان ۱۵۴ صندوق پست وجود دارد اما بسیاری از آنها در مراجعات روزانه کارکنان پست برای تخلیه صندوق ها خالی و به انباری برای پول های خرد مردم تبدیل شده است.
وی به خدمات ارائه شده شرکت پست گلستان در سال ۹۵ اشاره کرد و گفت: پارسال ۶ میلیون و ۳۵۰ هزار عدد بسته از دفاتر این اداره کل به دیگر مناطق ارسال شد که از این تعداد ۹ هزار بسته به خارج کشور و مابقی در داخل کشور توزیع شد.
مدیرکل پست گلستان به درآمد ۱۰۰ میلیارد ریالی این شرکت در استان اشاره کرد و گفت: این درآمدها از محل ارائه ۱۸۰ خدمت به دست آمد.
۳۰۹۱ /۲۷۲۹
* خبرنگار: میثم محسنیانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *