خانه / خبر / معاون استاندار فارس: شرایط برای توسعه پایدار برق در جهرم مهیا می شود

معاون استاندار فارس: شرایط برای توسعه پایدار برق در جهرم مهیا می شودبه گزارش ایرنا علیرضا صحراییان، عصر پنجشنبه در آیین بهره برداری از پست 400 کیلو ولت نیروگاه سیکل ترکیبی جهرم که با حضور وزیر نیرو برگزار شد، افزود: ظرف یک ماه آینده، واحد نخست این طرح به شبکه سراسری متصل می شود و در کنار این پست فوق توزیع برق 400 کیلوواتی، شرایط لازم برای دستیابی به توسعه پایدار برق که از نیازهای این شهرستان است، فراهم می شود.
وی، با اشاره به افتتاح پست 400 کیلو ولت نیروگاه سیکل ترکیبی جهرم که با صرف 380 میلیارد ریال هزینه راه اندازی شده، گفت: از هم اکنون 440 مگاوات برق از این نیروگاه وارد شبکه توزیع سراسری می شود.
مدیر عامل شرکت توسعه مولد نیروگاهی جهرم نیز در این آیین، اظهار داشت: با اتمام عملیات ساخت سه واحد بخار با ظرفیت تولید 480 مگاوات برق در این شهرستان، بخش عمده ای از نیاز برق منطقه جنوب کشور در پیک مصرف برق در تابستان تامین خواهد شد.
پیمان کنعان بیان کرد: واحد اول این طرح در یک ماه آینده و 2 واحد دیگر در سال 97 وارد شبکه می شود و عملا این نیروگاه با ظرفیت یک هزار و 500 مگاوات وارد شبکه سراسری برق خواهد شد.
او گفت: هم اکنون نیروگاه سیکل ترکیبی جهرم با 6 واحد گازی با ظرفیت 960 مگاوات برق فعالیت می کند.
شهرستان جهرم در فاصله 193کیلومتری جنوب شرقی شیراز واقع شده است.
7369 /6118انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

50 پرونده تسهیلات اشتغال در روستاهای گچساران تشکیل شد

به گزارش ایرنا، ارسلان حسن پور روز دوشنبه در نشست …

پاسخ دهید