معاون استاندار فارس: شرایط برای توسعه پایدار برق در جهرم مهیا می شودبه گزارش ایرنا علیرضا صحراییان، عصر پنجشنبه در آیین بهره برداری از پست ۴۰۰ کیلو ولت نیروگاه سیکل ترکیبی جهرم که با حضور وزیر نیرو برگزار شد، افزود: ظرف یک ماه آینده، واحد نخست این طرح به شبکه سراسری متصل می شود و در کنار این پست فوق توزیع برق ۴۰۰ کیلوواتی، شرایط لازم برای دستیابی به توسعه پایدار برق که از نیازهای این شهرستان است، فراهم می شود.
وی، با اشاره به افتتاح پست ۴۰۰ کیلو ولت نیروگاه سیکل ترکیبی جهرم که با صرف ۳۸۰ میلیارد ریال هزینه راه اندازی شده، گفت: از هم اکنون ۴۴۰ مگاوات برق از این نیروگاه وارد شبکه توزیع سراسری می شود.
مدیر عامل شرکت توسعه مولد نیروگاهی جهرم نیز در این آیین، اظهار داشت: با اتمام عملیات ساخت سه واحد بخار با ظرفیت تولید ۴۸۰ مگاوات برق در این شهرستان، بخش عمده ای از نیاز برق منطقه جنوب کشور در پیک مصرف برق در تابستان تامین خواهد شد.
پیمان کنعان بیان کرد: واحد اول این طرح در یک ماه آینده و ۲ واحد دیگر در سال ۹۷ وارد شبکه می شود و عملا این نیروگاه با ظرفیت یک هزار و ۵۰۰ مگاوات وارد شبکه سراسری برق خواهد شد.
او گفت: هم اکنون نیروگاه سیکل ترکیبی جهرم با ۶ واحد گازی با ظرفیت ۹۶۰ مگاوات برق فعالیت می کند.
شهرستان جهرم در فاصله ۱۹۳کیلومتری جنوب شرقی شیراز واقع شده است.
۷۳۶۹ /۶۱۱۸انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید