معاون استاندار کرمانشاه برعرضه نهال با کیفیت در استان تاکید کردبه گزارش خبرنگار ایرنا، رضا رحیمی عصر دوشنبه در کارگروه رفع موانع تولید که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهارداشت: باید در تولید نهال ها حساس باشیم تا باغداران استان سرمایه خود را صرف پرورش درختان کم ‌ارزش نکنند.
وی اعلام کرد: تمامی باغداران استان که در سال های گذشته نهال نامرغوب خریدند، شکایت خود را به دفتر امور اقتصادی استانداری کرمانشاه ‌ارجاع دهند تا از طریق دستگاه قضایی با نهالستان های متخلف برخورد شود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه با تاکید بر اینکه باید سطح باغ های دیم استان به شکل چشمگیری افزایش پیدا کند، گفت: باید تمام دقت خود را به کار گیریم تا نهال های با کیفیت در اختیار باغداران قرار گیرد.
رحیمی تصریح کرد: این‌ که با وجود تمام ‌ظرفیت های استان، میوه شب عید مردم را از دیگر استان های کشور تامین کنیم اصلا مساله خوبی نیست.
وی افزود: باید کیفیت باغ های استان به اندازه ای باشد که بهترین میوه ها در کرمانشاه تولید شود ‌تا حداقل نیازهای مردم استان به میوه درجه یک برطرف شود.
معاون اقتصادی استاندار کرمانشاه اظهارداشت: باید با استفاده مناسب از ظرفیت های استان میزان بهره وری را افزایش دهیم تا بتوانیم به پیشرفت در عرصه های مختلف به ویژه اقتصادی برسیم.
رحیمی در رابطه با ظرفیت کرمانشاه در زمینه تولید گل های زینتی گفت: امروز پرداختن به گلخانه با توجه به افزایش بهره وری آن ها باید در اولویت اصلی کار ما باشد.
وی همچنین به مشکلات مراکز تولیدی استان با شرکت های بیمه ای اشاره کرد و خطاب به شرکت های بیمه ای گفت: تامین اجتماعی و دیگر شرکت های بیمه ای باید در کنار تولید کنندگان قرار گیرند نه اینکه در راه آنان سنگ اندازی کنند.
استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای ۹۰۰ هزار هکتار زمین کشاورزی و ۴۰ هزار هکتار باغ است.
۷۴۴۵/۸۰۶۶ خبرنگار:سامان رحمتیان ** انتشاردهنده:علی مولویانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *