معاون وزیراقتصاد:فضای کسب و کار به نظام اداری و بروکراسی پیوندخورده استبه گزارش ایرنا، حسین میرشجاعیان حسینی روز سه شنبه در نشست ‘نحوه اجرایی شدن دستورالعمل استقرار و توسعه مرکز ملی پایش محیط کسب و کار ‘افزود: از ابتدای دولت یازدهم با توجه به اینکه شعار این دولت، بهبود فضای کسب و کار بود، طبق قوانین موجود هیاتی فراقوه ای برای مقررات زدایی و تسهیل صدور مجوزهای فضای کسب و کار شکل گرفت.
وی یادآور شد: در ادامه این کار، سامانه ایران مجوز نیز راه اندازی و تاکنون بیش از ۲ هزار مجوز در این سامانه ثبت شده است.
این مقام مسئول در وزارت امور اقتصادی و دارایی با تاکید بر اینکه در ادامه نیز بررسی مجوزها بر اساس استناد قانونی انجام شد ؛عنوان کرد: بیشتر مجوزها در کشور مقرره قانونی داشته و دارد و مواردی نیز وجود داشته که مجوزها غیرقانونی صادر شده است.
میرشجاعیان حسینی به ترسیم نقشه ملی استعلامات مجوزهای کشور اشاره و بیان کرد: هشت هزار و ۹۰۰ سرویس بین دستگاهی در کشور شناسایی شده است.
وی گفت: برای تغییر وضعیت کشور و بهبود فضای کسب وکار در حوزه مجوزدهی باید ۱۰ دستگاهی که بیشترین صدور مجوزها را دارند وارد عرصه تسهیل این روند شوند و با این کار مردم این تغییرات را حس خواهند کرد.
میر شجاعیان افزود: دنیا به سمت سیستم های هوشمند حرکت کرده است تا مشکلات فضای کسب و کار حل شود.
معاون امور اقتصادی وزارت امور اقتصادی و دارایی بیان کرد: مرکز ملی پایش فضای کسب و کار سعی می کند کل فضای کسب و کار کشور را پایش کند.
شاخص فضای کسب و کار نشان دهنده سهولت و مناسب بودن هر کشور برای انجام فعالیت‌ های اقتصادی و تجاری است.
نشست ‘نحوه اجرایی شدن دستورالعمل استقرار و توسعه مرکز ملی پایش محیط کسب و کار ‘ با حضور معاون استاندارکرمان و تعدادی از مدیران استانی در سالن پیامبر اعظم (ص) استانداری برگزار شد.
خبرنگار: سمیه حسن شاهی ** انتشار دهنده: مریم زبان دان
۷۴۴۰/۱۶۳۰انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *