معاون وزیر راه: اتصال ارومیه به شبکه حمل ونقل ریلی برقرار شدبه گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، خیرالله خادمی افزود: راه آهن مراغه – ارومیه حدفاصل مراغه تا مهاباد در گذشته و عملیات ریل گذاری مهاباد تا نقده نیز در سال گذشته به پایان رسیده بود و هم‌اکنون شاهد اتمام عملیات ریل‌گذاری نقده تا ارومیه هستیم.
مدیرعامل شرکت ساخت وتوسعه زیر بناهای حمل ونقل کشور در خصوص ایستگاه راه‌آهن ارومیه اظهار کرد: ایستگاه ارومیه به عنوان بزرگترین ایستگاه راه‌آهن مراغه – ارومیه با زیربنای حدود ۱۶ هزار و ۶۰۰ مترمربع با استفاده از آخرین تکنولوژی‌های روز در زمینی به مساحت ۷۰ هکتار در دست ساخت است.
وی ادامه داد: ساختمان اصلی ایستگاه پنج هزار و ۳۷۰ متر مربع مساحت دارد و با پیشرفت فیزیکی ۹۵ درصدی مراحل نهایی کار را طی می‌کند و کل ایستگاه نیز هم اکنون ۷۶ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
به گزارش ایرنا راه‌آهن مراغه – ارومیه به طول ۱۸۴ کیلومتر استان آذربایجان غربی را از طریق شبکه ریلی به استان‌‌های آذربایجان شرقی، زنجان، قزوین و تهران متصل می‌کند و از این طریق موجب توسعه اقتصادی و افزایش رفاه مردم منطقه می‌شود و مردم شهرهای ملکان، میاندوآب، مهاباد، محمدیار و نقده می‌توانند از آن بهره‌مند شوند.
۱۱۰۸/۳۰۷۲
** خبرنگار: ایرج منصوری ** انتشار: علیرضا فولادیانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *