خانه / خبر / معاون وزیر راه: اتصال ارومیه به شبکه حمل ونقل ریلی برقرار شد

معاون وزیر راه: اتصال ارومیه به شبکه حمل ونقل ریلی برقرار شدبه گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، خیرالله خادمی افزود: راه آهن مراغه – ارومیه حدفاصل مراغه تا مهاباد در گذشته و عملیات ریل گذاری مهاباد تا نقده نیز در سال گذشته به پایان رسیده بود و هم‌اکنون شاهد اتمام عملیات ریل‌گذاری نقده تا ارومیه هستیم.
مدیرعامل شرکت ساخت وتوسعه زیر بناهای حمل ونقل کشور در خصوص ایستگاه راه‌آهن ارومیه اظهار کرد: ایستگاه ارومیه به عنوان بزرگترین ایستگاه راه‌آهن مراغه – ارومیه با زیربنای حدود 16 هزار و 600 مترمربع با استفاده از آخرین تکنولوژی‌های روز در زمینی به مساحت 70 هکتار در دست ساخت است.
وی ادامه داد: ساختمان اصلی ایستگاه پنج هزار و 370 متر مربع مساحت دارد و با پیشرفت فیزیکی 95 درصدی مراحل نهایی کار را طی می‌کند و کل ایستگاه نیز هم اکنون 76 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
به گزارش ایرنا راه‌آهن مراغه – ارومیه به طول 184 کیلومتر استان آذربایجان غربی را از طریق شبکه ریلی به استان‌‌های آذربایجان شرقی، زنجان، قزوین و تهران متصل می‌کند و از این طریق موجب توسعه اقتصادی و افزایش رفاه مردم منطقه می‌شود و مردم شهرهای ملکان، میاندوآب، مهاباد، محمدیار و نقده می‌توانند از آن بهره‌مند شوند.
1108/3072
** خبرنگار: ایرج منصوری ** انتشار: علیرضا فولادیانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

50 پرونده تسهیلات اشتغال در روستاهای گچساران تشکیل شد

به گزارش ایرنا، ارسلان حسن پور روز دوشنبه در نشست …

پاسخ دهید