معرفی بنگاه های اقتصادی به بانک های عامل ادامه داردبه گزارش خبرنگار ایرنا، «مهدی داداشی زین الدین» سه شنبه شب در نشست کارگروه رفع موانع تولید شهرستان کاشان بیان کرد: میزان اعتبارها و تسهیلات بانکی برای رفع موانع تولید سال ۹۷ هنوز مصوب نشده اما روند سال گذشته کماکان امسال هم ادامه خواهد یافت.
وی افزود: ۳۰۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات برای رفع موانع تولید سال ۹۶ در نظر گرفته شد که ۱۰۰ هزار میلیارد ریال برای بازسازی و نوسازی بنگاه ها و ما بقی نیز برای طرح رونق تولید اختصاص یافته بود.
دبیر کارگروه ملی تسهیل و رفع موانع تولید تصریح کرد: ۲۸ هزار و ۵۵۵ بنگاه اقتصادی سال گذشته در بخش های صنعت و کشاورزی ۱۹۸ هزار میلیارد ریال تسهیلات دریافت کردند.
به گفته او، ۱۶۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات نیز سال ۱۳۹۵ برای رفع موانع تولید اختصاص یافت اما با همکاری بانک مرکزی این کارگروه ۲۰۵ بنگاه اقتصادی را به بانک های عامل معرفی کرد و ۱۷۸ هزار میلیارد ریال در اختیار آنها قرار داد.
معاون عمرانی و برنامه ریزی فرماندار کاشان نیز گفت: ۲۲ نشست کارگروه رفع موانع تولید و سرمایه گذاری در بخش های صنعت، معدن و کشاورزی سال گذشته در این شهرستان برگزار و ۸۰ درصد مصوبه های آن اجرایی شد.
مسعود خاندایی با اشاره به ارجاع برخی از مشکلات به حوزه های استانی و ملی اضافه کرد: نزدیک به ۸۰۰ واحد تولیدی و صنعتی فعال دارای بیش از ۲۰ نفر نیروی کار در شهرستان کاشان وجود دارد که ۸۰ درصد آنها در زمینه تولید فرش ماشینی فعال هستند.
به گزارش ایرنا، شماری از تولیدکنندگان و صاحبان صنایع کاشان نیز در ادامه این نشست برخی مشکلات از جمله موانع ایجاد شده برای دریافت تسهیلات ارزی، صدور مجوز از سازمان حفاظت محیط زیست و بدهی های معوقه بانکی را تشریح کردند.
کاشان با جمعیت نزدیک به ۳۶۵ هزار نفر در فاصله ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان واقع است.
۶۱۳۶/۸۱۲۳*شبس*۱۶۱۳انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید