مقام پاکستانی:اسلام آباد پیشنهاد تهران را بپذیردبه گزارش روز پنجشنبه ایرنا، ‘خواجه حبیب الرحمان’ در دیدار وابسته بازرگانی جمهوری اسلامی ایران، سفر اخیر وزیر امور خارجه کشورمان به پاکستان را عامل شفافیت روابط تجاری دو کشور خواند.
وی ادامه داد:اسلام آباد باید در جهت رشد اقتصادی و منافع کشورش، پیشنهاد طرف ایرانی برای اتصال گوادر و چابهار را بپذیرد، زیرا ایران و پاکستان می توانند با همکاری و تعامل بیشتر، سرنوشت منطقه را تغییر دهند.
حبیب الرحمان تصریح کرد:لازم است، به جای گسترش محدودیت ها، با تشکیل شبکه ارتباطی، همه همسایه ها با یکدیگر متحد شوند.
رئیس فدراسیون تجارت ایران و پاکستان با اعلام اینکه بزودی قرارداد تجارت آزاد بین دو کشور نهایی می شود، ادامه داد:اقدام های لازم برای اتصال دو بندر چابهار و گوادر نیز انجام شده و امیدواریم که طی چند سال آینده حجم مبادلات تجاری دو کشور به پنج میلیارد دلار افزایش یابد.
این فعال اقتصادی با تاکید بر لزوم رفع موانع گسترش تجارت دوجانبه، تصریح کرد:شعبه های بانک های پاکستان در ایران و بانک های ایرانی در پاکستان باید افتتاح و برای شهروندان و بازرگانان دو کشور نیز تسهیلات لازم تامین شود.
به گزارش ایرنا، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در سفر اخیر به پاکستان، از مقام های این کشور دعوت کرد تا در طرح بندر چابهار و توسعه ارتباط این بندر با بندر گوادر، مشارکت کنند.
ظریف که برای سفری سه روزه به پاکستان سفر کرده بود، در سخنرانی در مرکز مطالعات راهبردی اسلام آباد، گفت: «ما پیشنهاد کرده ایم که در کریدور اقتصادی چین و پاکستان مشارکت کنیم و همچنین پیشنهاد کرده ایم که پاکستان و چین در (طرح بندر) چابهار مشارکت کنند.»
شبد**آساق**۶۱۲۵**۱۰۱۰انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید