منطقه آزاد تجاری لنجان نیازمند مصوبه مجلس استمنطقه آزاد تجاری، قلمرو معینی است که در آن تجارت آزاد با سایر نقاط جهان مجاز شناخته شده است. چنانچه کالاها را می‌توان بدون پرداخت حقوق و عوارض گمرکی از این مناطق صادر یا وارد کرد و آنها را برای مدتی در انبار ذخیره و در صورت لزوم بسته‌بندی و مجدد صادر کرد.
به گزارش روز یکشنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی استان اصفهان، محمد جواد بگی تاکید کرد: احداث منطقه آزاد تجاری لنجان، مهمترین راهکار جذب سرمایه گذاری خارجی و کمک به تولید و اشتغال در این شهرستان است.
وی همچنین از حمایت شرکت شهرک های صنعتی استان اصفهان برای احداث منطقه آزاد تجاری و شهرک حمل و نقل در مجاورت هم در شهرستان لنجان خبر داد و گفت: امروز بمنظور تحقق اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید و ایجاد اشتغال در کشور ملزم به استفاده از تمام ظرفیت های موجود در زمینه جذب سرمایه گذاری هستیم.
بگی اضافه کرد: جذب سرمایه گذاری خارجی یکی از مهمترین رویکردهای دولت های یازدهم و دوازدهم جهت ایجاد اشتغال در کشور و کمک به ارتقای فناوری صنایع و بخش های تولیدی کشور است.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان اصفهان معافیت مالیاتی و گمرگی مناطق آزاد تجاری را یکی از مشوق های اصلی جذب سرمایه گذاران خارجی در این مناطق دانست و گفت : در صورت جذب و فعالیت سرمایه گذاران خارجی در این مناطق، علاوه بر کمک به تولید و اشتغال شاهد انتقال فناوری از شرکت های خارجی به داخل کشور و همچنین کمک به دستیابی به بازارهای صادراتی خواهیم بود.
وی با بیان اینکه انتخاب سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران و شرکت شهرک های صنعتی استان ها بعنوان متولی احداث مناطق آزاد تجاری یکی از تجربه های موفق در کشور است، گفت: همچنین شرکت شهرک های صنعتی اصفهان از شهرک صنعتی خصوصی فولاد در شهرستان لنجان حمایت می کند.
وی ادامه داد: احداث شهرک های صنعتی خصوصی یکی از گام های اصلی واگذاری اقتصاد به بخش خصوصی و مورد حمایت سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران است.
فرماندار شهرستان لنجان در این باره گفته است: احداث منطقه آزاد تجاری لنجان با مساحت ۳۰۰ هکتار یکی از اولویت های اصلی اقتصادی و صنعتی این شهرستان است که می تواند نقش ویژه ای در توسعه تولید و ایجاد اشتغال ایفا کند.
سید محسن سجاد افزود: مصوبه احداث این منطقه آزاد تجاری از هیات دولت اخذ شده و در حال پیگیری و رایزنی برای اخذ مصوبه مجلس شورای اسلامی و در نتیجه عملیاتی کردن این منطقه آزاد هستیم.
شهرستان لنجان با حدود ۲۶۳ هزار تَن جمعیت در ۳۵ کیلومتری جنوب غربی اصفهان است .
این شهرستان محل صنایع بزرگی مانند ذوب آهن و صنایع دفاع است و برخی محصولات کشاورزی آن مانند برنج لنجان، زبانزد است هرچند در سال های گذشته بدلیل خشکی زاینده رود و کاهش منابع آبی، کشت این محصول کاهش یافته است.
ت/۳۰۱۱ خبرنگار: آسیه معینی – انتشار دهنده : عمادیانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *