نگرانی برای تامین اقلام مورد نیاز رمضان وجود نداردبه گزارش خبرنگار ایرنا، رضا رحیمی سه شنبه شب در کارگروه تنظیم بازار که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: نیازهای اصلی فروشگاه ها در ماه مبارک رمضان تامین خواهد شد.
وی با بیان اینکه از امروز توزیع اقلام مورد نیاز مردم در ماه مبارک رمضان آغاز شده ، گفت: اقلام مورد نیاز مردم تغییر قیمتی ندارند، تنها در روغن مایع سرخ کردنی شاهد افزایش ۹ درصدی قیمت هستیم.
رییس نمایشگاه بین المللی کرمانشاه نیز گفت: با وجود اینکه نمایشگاه ضیافت از چند روز گذشته کار خود را آغاز کرده، توزیع اقلام مورد نیاز مردم با قیمت های مصوب در این نمایشگاه با تاخیر انجام شد.
رضا سلیم ساسانی افزود: تنها عصر امروز مقدار محدودی برنج و تخم مرغ با قیمت مصوب در نمایشگاه توزیع و در کمتر از نیم ساعت تمام شد که نارضایتی مردم را نیز در برداشت.
وی همچنین به مشکل شیرینی فروشان کرمانشاهی اشاره کرد و گفت: این گروه به منظور تهیه روغن مایع سرخ کردنی مورد نیاز خود برای تهیه زولبیا و بامیه با مشکل رو به رو هستند.
استاندار کرمانشاه نیز در این کارگروه در باره قیمت روغن گفت: هماهنگی های لازم با وزارت صنعت، معدن و تجارت انجام شده و بناست که این وزارتخانه با کمک انجمن های مربوطه، روغن مایع مورد نیاز ‌کرمانشاه به این استان ارسال کند.

** افزایش قیمت فولاد
هوشنگ بازوند در بخش دیگری از صحبت های خود به افزایش قیمت فولاد در بازار اشاره کرد و گفت: شاهد گران شدن قیمت فولاد هستیم که به نظر می رسد این افزایش قیمت در بازسازی مناطق زلزله زده اخلال ایجاد کند.
استاندار کرمانشاه افزود: باید بررسی های لازم انجام شود تا این گرانی ها در بازسازی مناطق زلزله زده تاثیری نداشته باشد.
زمین لرزه ۷٫۳ ریشتری ۲۱ آبان در ۱۱ کیلومتری بخش ازگله، ۳۲ کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه ۶۲۰ کشته و ۱۲ هزار و ۳۸۶ مصدوم داشته است.
این زلزله به ۱۰ شهرستان و یک هزار و ۹۳۰ روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرده و براساس ارزیابی های صورت گرفته حدود ۱۰۰ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی نیز آسیب کلی و جزئی دیده است.
۷۴۴۵/۸۰۶۶انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *