هفت طرح در جزیره قشم به بهره برداری رسیدبه گزارش ایرنا، حمید رضا مومنی عصر سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: ساختمان اداری ویژه ورود و خروج وسایل نقلیه در گمرک اسکله بندر بهمن قشم در زمینی به مساحت ۳۲۰ متر مربع و با هزینه پنج میلیارد ریال اعتبار به بهره برداری رسید.
وی ادامه داد: یک مدرسه غواصی نیز با ۴۱۰ متر زیربنا و با هزینه ۱۰ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال در مجموعه پارک زیتون شهر قشم توسط بخش خصوصی اجرا شد.
مومنی تصریح کرد: کارخانه بسته بندی قند، شکر و خشکبار با هزینه ۶ میلیارد ریال، کارخانه تولید کاغذ شبه کرافت و مقوا با هزینه ۵۴ میلیارد و ۲۳۰ میلیون ریال، کارخانه تولید پودر پُلی اتیلن سنگین با هزینه ۱۲ میلیارد ریال نیز از دیگر طرح هایی بودند که امروز مورد بهره برداری قرار گرفتند.
وی افزود: راه ورودی و خیابان های اصلی در ۶ روستای کاروان، کوشه، توریان، تُم سِنتی، خالدین و گُربه دان در مجموع به طول ۱۴ کیلومتر و با ۳۰ میلیارد ریال هزینه اجرا شد.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم ادامه داد: همچنین یک کاشانه – مهمان در روستای سُهیلی جزیره قشم در زمینی به مساحت ۴۲۰ متر مربع و با هفت اتاق اسکان مهمانان، یک اتاق پذیرائی ویژه و یک اتاق برگزاری آئین های بومی و ارائه صنایع دستی و با هزینه ۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال به بهره برداری رسید.
وی گفت: با افتتاح این هفت طرح در نقاط مختلف جزیره، ۲۷۰ نفر به طور مستقیم و غیرمستقیم در این مجموعه های تولیدی و خدماتی مشغول به کار می شوند.
رئیس هیات مدیره سازمان منطقه آزاد قشم اظهار کرد: تا پایان امسال ۴۷ طرح دیگر در جزیره قشم به بهره برداری میرسد که در اثر آن ۶ هزار نیروی کار به طور مستقیم و غیرمستقیم مشغول به کار می شوند.
شهرستان قشم شامل جزیره های قشم، هرمز، هنگام و لارک با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت در جنوب استان هرمزگان واقع است.
خبرنگار و انتشار دهنده : حسین آزادمنجیری
۷۵۰۰انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید