خانه / خبر / هفت طرح در جزیره قشم به بهره برداری رسید

هفت طرح در جزیره قشم به بهره برداری رسیدبه گزارش ایرنا، حمید رضا مومنی عصر سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: ساختمان اداری ویژه ورود و خروج وسایل نقلیه در گمرک اسکله بندر بهمن قشم در زمینی به مساحت 320 متر مربع و با هزینه پنج میلیارد ریال اعتبار به بهره برداری رسید.
وی ادامه داد: یک مدرسه غواصی نیز با 410 متر زیربنا و با هزینه 10 میلیارد و 200 میلیون ریال در مجموعه پارک زیتون شهر قشم توسط بخش خصوصی اجرا شد.
مومنی تصریح کرد: کارخانه بسته بندی قند، شکر و خشکبار با هزینه 6 میلیارد ریال، کارخانه تولید کاغذ شبه کرافت و مقوا با هزینه 54 میلیارد و 230 میلیون ریال، کارخانه تولید پودر پُلی اتیلن سنگین با هزینه 12 میلیارد ریال نیز از دیگر طرح هایی بودند که امروز مورد بهره برداری قرار گرفتند.
وی افزود: راه ورودی و خیابان های اصلی در 6 روستای کاروان، کوشه، توریان، تُم سِنتی، خالدین و گُربه دان در مجموع به طول 14 کیلومتر و با 30 میلیارد ریال هزینه اجرا شد.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم ادامه داد: همچنین یک کاشانه – مهمان در روستای سُهیلی جزیره قشم در زمینی به مساحت 420 متر مربع و با هفت اتاق اسکان مهمانان، یک اتاق پذیرائی ویژه و یک اتاق برگزاری آئین های بومی و ارائه صنایع دستی و با هزینه 2 میلیارد و 300 میلیون ریال به بهره برداری رسید.
وی گفت: با افتتاح این هفت طرح در نقاط مختلف جزیره، 270 نفر به طور مستقیم و غیرمستقیم در این مجموعه های تولیدی و خدماتی مشغول به کار می شوند.
رئیس هیات مدیره سازمان منطقه آزاد قشم اظهار کرد: تا پایان امسال 47 طرح دیگر در جزیره قشم به بهره برداری میرسد که در اثر آن 6 هزار نیروی کار به طور مستقیم و غیرمستقیم مشغول به کار می شوند.
شهرستان قشم شامل جزیره های قشم، هرمز، هنگام و لارک با حدود 150 هزار نفر جمعیت در جنوب استان هرمزگان واقع است.
خبرنگار و انتشار دهنده : حسین آزادمنجیری
7500انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

50 پرونده تسهیلات اشتغال در روستاهای گچساران تشکیل شد

به گزارش ایرنا، ارسلان حسن پور روز دوشنبه در نشست …

پاسخ دهید