همکاری تحقیقاتی دانشگاه صنعتی همدان با وزارت دفاعدکتر محمود نیلی روز سه شنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این طرح های تحقیقاتی بسیار مهم و حایز اهمیت است و ۲ طرح نوظهور به شمار می روند.
وی اضافه کرد: دانشگاه صنعتی همدان ارتباط نظام مند با وزارت دفاع دارد و دفتر شهید فهمیده که مسئول ساماندهی طرح های وزارت دفاع است، در این دانشگاه راه اندازی شده است.
نیلی بیان کرد: هم اکنون این دفتر تحقیقاتی سطح غرب کشور را تحت پوشش دارد و مستعدترین افراد در آن فعالیت می کنند.
وی با تاکید بر اینکه مدیران صنعتی نگاه ویژه به دانش آموختگان دانشگاه صنعتی همدان داشته باشند، گفت: در حوزه معادن شرایط همکاری بهتر شده اما در سطح مورد انتظار نیست و انتظار داریم در این حوزه که همدان جزو قطب های کشور به شمار می رود، همکاری بهتری صورت بگیرد.
وی افزود: هم اکنون با وجود اینکه ششمین شهر معدن خیز ایران هستیم اما تنها هشت دهم درصد محصولات این معادن فرآوری می شود و این در حالی است که می توان با بهره مندی از علم و تخصص دانش آموختگان حوزه معدن، نسبت به فرآوری لازم و در سطح مطلوب اقدام کرد.
رئیس دانشگاه صنعتی همدان خاطرنشان کرد: انتظار داریم صنعت گران دانشجویان برتر این دانشگاه را دعوت به کار کنند چرا که تخصص آنها در بخش های خصوصی موثر است.
وی افزود: هم اکنون با ارتباط بسیار مطلوبی که با صنعتگران ایجاد و نشست های مختلف علمی – پژوهشی که برگزار کرده ایم، مدیران صنعتی نظیر کارخانه بافتینه ملایر، کنترل گاز اکباتان و سحر مستقیم نسبت به استخدام دانشجویان این دانشگاه اقدام کرده اند.
نیلی خاطرنشان کرد: این اقدام سبب شده تا واسطه ها برای جذب نیروی انسانی متخصص حذف شوند و مدیران صنعتی با شناخت لازم از توان فنی و علمی دانش آموختگان نسبت به جذب نیرو اقدام کنند.
۷۵۲۰/۲۰۹۰
خبرنگار: میثم ناصرنژاد** انتشاردهنده: سعید زارع کندجانیانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید